Obľúbený denný seriál Sľub dnes večer uzavrie svoju prvú sériu. V posledných epizódach ponúkol divákom silné emocionálne momenty aj dramatické dejové zvraty. Dozvedeli sme sa zásadné informácie, ktoré otrasú vzťahmi medzi hlavnými postavami, pričom finále sľubuje ďalšie prekvapenia.
Jedným z najsilnejších odhalení bolo zistenie Martiny Gálikovej o jej biologickej matke. Ukázalo sa, že jej skutočnou mamou je Zdena Hanúsková. No šok prišiel aj na strane Adama Bartoša, jeho adopciu mu nečakane prezradila jeho obvodná lekárka Dana Hanzelová. Doteraz veril, že Bartošovci sú jeho skutoční rodičia.
Odhalenie Zdeninho tajomstva malo dosah aj na jej rodinu. Jej manžel Paľo netušil, že Zdena má dieťa z minulosti, a pravdu sa napokon dozvedel nie od nej, ale od ich syna. Otázkou zostáva, či Paľo Zdenu opustí, alebo sa jej pokúsi porozumieť a prijať celú situáciu so všetkou bolesťou, ktorú prináša.
Pozrite si tiežDnešná 110. epizóda prinesie odpovede, ale aj ďalšie nečakané zvraty. Podľa krátkej anotácie k finále sa Zuzana vracia domov po obrúčky, no čo zistí o Michalovi? Na svadbe Martiny sa objaví Zdena a s ňou aj ďalší nečakaný hosť. Paľo odchádza od Zdeny a lúči sa s Robom. Zastavia ho Jano s Helenou? Bude Hana prepustená z väzenia? A podarí sa Igorovi vďaka odchodu z pozície primára odstrihnúť aj od vplyvu Valentovcov?
Otázniky visia aj nad Michalom, odhalí Zuzana jeho nekalé úmysly, alebo ide o niečo celkom iné? A ako dopadne Martinina svadba, keď sa na nej zjaví jej biologická matka?

Niektorí diváci už finále videli v predstihu na platforme Voyo a zdieľali svoje dojmy na sociálnych sieťach.
Jedna z diváčok napísala: „Sledovala som (poslednú časť, pozn. red.) už na Voyo. Klobúk dole pred všetkými, ktorí sa podieľajú na tomto príbehu. Zimomriavky slabé slovo, rovno slzy v očiach som mala. Tak neskutočne silné myšlienky, ktoré tento seriál ponúka – pani Dzúriková PANI herečka! Málokto si vie uvedomiť, čo ju muselo stáť povedať jedno slovo "ĎAKUJEM”! Sme v dobe, kedy EGO je na vrchole slávy. Verim, že nie na dlho, pokora chýba našej krajine a tu ste ju ukázali na PÁNA!“
Iná fanúšička ocenila najmä herecké výkony: „Niektoré situácie boli prehnané, až tak nebolo , ako to bolo prezentované, ale herecké obsadenie a výkony hercov boli na úrovni , musím uznať, každý si našiel toho svojho obľúbeného. A ja som vždy rada sadla k obrazovke s kávičkou a ten seriál sledovala, a dokonca, keď som nestihla, vždy som si tú časť pretočila. Za seba, to je jediný seriál, ktorý sledujem, myslím, že ten sa im vydaril.“
Fanúšikovia sa zároveň pýtajú – bude pokračovanie? Túžbu po ďalšej sérii vyjadrilo viacero divákov: „Zaujímavá finálna séria, plná zvratov, mal som veľmi zmiešané pocity, keď som ju sledoval na Voyo, každopádne už sa teraz teším na druhú sériu,“ „Už sa neviem dočkať druhej série. Dúfam, že bude.“ „Teším sa na finále, ale dúfam, že druhá séria nenechá na seba dlho čakať.“

Naplní sa ich želanie?
Ako sme už informovali, denný seriál Sľub si od svojho uvedenia na obrazovky televízie Markíza udržiava pozíciu jedného z najsledovanejších titulov. Sledovanosť lámala rekordy a trhový podiel presiahol 44 % a hranicu 40 % prekonal dokonca 21-krát.
Jarný hit zasadený do obdobia prelomu 80. rokov oslovil široké spektrum divákov. Televízia Markíza preto nezaváhala a potvrdila prípravy druhej série, ktorá prinesie nové dejové línie aj rozšírené herecké obsadenie.
Známe je už aj meno novej hereckej posily, Gabiky Marcinkovej. No ako naznačuje televízia, to zďaleka nie je všetko.
„Druhú sériu Sľubu prinesie TV Markíza v jesennej sezóne, bližšie informácie sa všetci diváci a fanúšikovia seriálového megahitu dozvedia včas," prezradila pre Mediaklik PR manažérka televízie Alexandra Hrušková.
Markíza tak už teraz sľubuje, že po letnej pauze sa Sľub vráti ako súčasť silného jesenného programového balíka. Pokračovanie výnimočného príbehu je teda isté a diváci sa rozhodne majú na čo tešiť.