Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Nový seriál o Harrym Potterovi prekoná očakávania, tvrdí J.K. Rowlingová. Prezradila prvé mená

Na seriáli spolupracujú hviezdy Game of Thrones a Succession.

07.07.2024 00:00
J. K. Rowlingová Foto: ,
J. K. Rowlingová
debata

Prvú sériu budú produkovať Francesca Gardiner a Mark Mylod, obaja uznávaní za prácu na úspešnej dráme Succession. Gardiner, ktorá je známa aj tým, že píše pre BBC His Dark Materials a Killing Eve, bude showrunnerkou a spisovateľkou. Mylod, ktorý režíroval aj epizódy Game of Thrones a The Last of Us, bude režírovať viacero epizód pre HBO a streamovací kanál Max od Warner Bros, informuje o tom The Standard.

„Obaja majú skutočnú vášeň pre Harryho Pottera a po tom, čo som si prečítala Francescin pilotný scenár a počula Markovu víziu, som si istá, že televízna šou viac než naplní očakávania,“ napísala na sociálnu sieť X Rowlingová.

Harry Potter a Ohniva casa 2004 Čítajte viac Nové informácie o seráli Harry Potter: Tentokrát budú dôležité úplne iné postavy

Nová streamovacia služba Max (nástupca HBO Max) oficiálne potvrdila vznik seriálu o Harry Potterovi ešte minulý apríl. Franšízu čaká kompletný reštart.

O možnom návrate kultovej ságy sa hovorilo už nejaký čas, spoločnosť Warner Bros. Discovery, ktorá značku vlastní však nič oficiálne nepotvrdzovala. Až do apríla 2023, kedy sa uskutočnila tlačová konferencia, na ktorej bol oznámený vznik novej streamovacej platformy Max. Divákov má nalákať aj reštartovaný Harry Potter. Zaujímavosťou je, že nakrúcanie by malo trvať až desať rokov.

Na seriál o mladom čarodejníkovi a jeho svete čaká celý svet. Mnohí sa pýtajú, ako chcú tvorcovia ohúriť, keď už pôvodné filmy boli mimoriadne úspešné.

V remaku Harryho Pottera od HBO prevezmú dospelé postavy významnejšiu úlohu v porovnaní s pôvodnými filmami. Dôvodom je zmena cieľového publika, seriál budú pozerať skôr dospelí, ktorí dej už dobre poznajú, píše Screenrant.

Televízna adaptácia sa tiež zrejme bude venovať príbehom postáv ako Dumbledore, Weasleyovci a sestry Blackové.

Hoci sa mnohým dospelým páčili knihy a filmy o Harrym Potterovi, keď boli vydané, cieľovou skupinou boli deti a dospievajúci. Filmy Warner Bros sa teda museli zamerať na postavy, s ktorými sa spájalo primárne publikum. Teraz sú však títo pôvodní fanúšikovia o 20 rokov starší a hoci mladšie generácie si Harryho Pottera našli a zamilovali si ho, remake HBO bude mať inú cieľovú skupinu ako filmy. Z tohto dôvodu budú postavy dospelých v tejto pripravovanej adaptácii oveľa dôležitejšie ako kedykoľvek predtým.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Harry Potter