Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Slovenské televízie sa musia mať na pozore: Začína sa hľadanie najhoršieho seriálu sezóny

Siedmy ročník obľúbenej ankety je po roku späť! Začína sa hľadanie najhoršieho seriálu televíznej sezóny 2023/2024.

06.07.2024 06:00
debata (2)

Po roku sa opäť v štyroch kolách bude hľadať NAJHORŠÍ slovenský seriál televíznej sezóny 2023/2024. Zahrnuté je obdobie september 2023 až jún 2024 a nezaraďujeme česko-slovenské koprodukcie. Počas celej televíznej sezóny všetky tri najväčšie stanice odvysielali až dvanásť slovenských seriálov, ktoré teraz zabojujú o vašu (ne)priazeň.

Prvé kolo štartuje 6. júla a skončí sa 12. júla o 12:00. Na jeho konci vypadnú z rebríčka tri seriály. Druhé kolo sa začne v sobotu 13. júla a ukončí sa v piatok 19. júla. Opäť vypadnú tri seriály. So šesticou seriálov sa začne tretie kolo, od 20. júla do 26. júla. Finálová trojka najhorších seriálov zvedie posledný súboj v štvrtom kole od 27. júla do 2. augusta.

Od 3. augusta vypukne hľadanie najlepšieho seriálu. Definitívne výsledky budú zverejnené v článku 31. augusta.

1. Dunaj k vašim službám – TV Markíza

Ocitáme sa v jeseni roku 1941. Na Slovensku začal platiť Židovský kódex, ktorý má krutý dosah na životy viacerých postáv no ani ostatným sa nevedie ľahko. Klára si robí starosti o Petra, ktorý sa jej z Anglicka prestal ozývať, Eva s Davidom s bolesťou sledujú Janka rásť v rodine Waltera Klausa a dozvedáme sa, ako rafinovane sa Holubec pomstil Lene. No dejú aj dobré veci. Alena spoznáva zaujímavého mladého muža a Vilme sa podarí zachrániť život tajomnému pacientovi. Na záver otrasie Dunajom šokujúca správa, ktorá zmení životy mnohým.

2. Zrada – TV Markíza

Doktorka Eva Poláková (Klára Issová) je úspešná žena. V malom mestečku má dobrú prácu, kolegovia aj pacienti si ju vážia. S milujúcim manželom Jakubom (Milan Ondrík) a synom Tomim žijú ako šťastná, aj keď pracovne zaneprázdnená rodina. Idylický obrázok ale začnú narušovať najskôr nenápadné náznaky, že všetko nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Eva sa odrazu cíti neisto, či je jej manželstvo také pevné, či sa vie na svojho muža spoľahnúť. Alebo pred ňou niečo tají? Postupné odhalenie zrady svojich najbližších vyústi do fatálneho výbuchu.

3. Výnimočná Nikol – TV Markíza

Výnimočná Nikol je slovenskou adaptáciou mimoriadne úspešného francúzskeho seriálu HPI – Haut Potentiel Intellectuel. Táňa Pauhofová stvárňuje Nikol Tichú, slobodnú matku troch detí, ktorá síce nikdy nedokončila ani strednú školu, ale má nadpriemerne vysoké IQ 160 a v sebe hlboko zakorenený zmysel pre morálku. Zároveň sa riadi heslom „čo na srdci, to na jazyku“, čo ju zaťahuje do veľkého množstva konfliktných, ale aj komických situácií. Ako sa z obyčajnej upratovačky stane dôležitou posilou policajného zboru?

4. Mama na prenájom – TV Markíza

Denný seriál má za sebou úspešné série, v drvivej väčšine bol seriál jednotkou na trhu. Na jeseň sa Mama na prenájom s novou sériou.

5. Pán profesor – TV Markíza

Nekonvenčný stredoškolský učiteľ Samo Vozár, v jedinečnom stvárnení Tomáša Maštalíra, bude riešiť nielen ďalšie problémy svojich študentov, ale aj tie svoje. Jeho naplnený vzťah s kolegyňou Klaudiou (Gabriela Marcinková) prechádza neustále ďalšími skúškami. Piata séria sa vysielala na jeseň minulého roka, otázna je jeho budúcnosť. O šiestej sérii je hrobové ticho.

6. Nemocnica – TV JOJ

Začiatkom roka Jojka oznámila, že sa blíži finále Nemocnice. Seriál patrí medzi top úspechy televízia posledných rokov, čo sa týka pôvodnej tvorby. Počas ostatnej sezóny sa aj napriek konkurencii markizáckeho Dunaja stabilne držal nad 300-tisícovou hranicou veľkosti publika. To televízii stačilo, aby prehodnotila plány s postupnou prípravou konca. Televízia JOJ oficiálne potvrdila nakrúcanie, neuveriteľnej, 11. série lekárskej drámy a chystá jej kreatívny reštart.

7. Iveta – TV JOJ

V druhej sérii sa životy seriálových hrdinov nečakane menia. Osud ich zaveje do Prahy, Hodonína a niektorých dokonca až do New Yorku. Životy aktérov trebišovského príbehu sa pomerne radikálne zmenia. Iveta sa vydá za Števa a čakajú spolu dieťa. Jej mama Diana udržuje vzťah s farárom, ale ten, ako sa zdá, nie je založený iba na duchovnej báze. Ivetin otec Ľubo sa dostane do väzenia po tom, čo pri kurióznej nehode nechtiac zničí trebišovský kostol.

8. Tomáš a Diana – TV JOJ

Slovenská seriálová adaptácia Tomáš a Diana dostala od TV JOJ dve série – spolu 26 epizód, ktoré doplnil vianočný špeciál. Skečovým scénkam z partnerského života sekundovali hlavným predstaviteľom viacerí známi herci ako Zuzana Kanócz, Juraj Kemka či Michal Hudák, ktorých však diváci videli len v náznakoch, priamo do tváre videli len ústrednej dvojici. Televízii JOJ seriál priniesol priemernú až podpriemernú sledovanosť. Dostupný je na streamovacej službe JOJ Play.

9. Prokurátorka – TV JOJ

Pracuje na krajskej prokuratúre. Jej mottom je, že ak môže maximum vyžadovať sama od seba, môže ho žiadať aj od ostatných. Je prísna a hoci nie je neempatická a má pochopenie pre ľudské slabosti, v práci vyžaduje profesionalitu a je presvedčená o tom, že osobné veci do práce nepatria.

Koordinuje stratégiu všetkých výsluchov, kvôli čomu sa niekedy dostáva do konfliktu s Viktorom Bartošom (Lukáš Vaculík), ale nikdy to pre ňu nedosahuje osobnú rovinu. Je neúplatná a ako najvyššiu hodnotu si cení pravdu a spravodlivosť. Nad jednotlivými prípadmi sa vinie v pozadí i jeden veľký, ktorý súvisí s prokurátorkou. Nie je to len dlhodobý prípad kriminálny, dotýka sa jej osobného života.

10. Duch – TV JOJ

Policajnému vyšetrovateľovi Emilovi (Michal Kubovčík) obráti život naruby duch zavraždeného mafiánskeho šéfa Darka Besarabiča (Predrag Bjelac). Darko chce od Emila pomoc pri odhalení zrady, ktorá viedla k jeho smrti a zároveň si chce prostredníctvom neho vybaviť účty so svojím vrahom. Ako protislužbu mu ponúka pomoc s riešením prípadov. No najskôr z Emila urobí poriadneho chlapa. Na svoj obraz.

11. Hranica – TV JOJ

Hranica je slovenskou verziou chorvátskeho licencovaného originálu Na granici. Odohráva sa na slovensko-ukrajinskej hranici, kde vo fiktívnej obci Krivé žije niekoľko rodín, ktoré sa podieľajú na pašovaní všetkého, okrem ľudí, zbraní a drog. Do pašovania je zapletená aj jedna ukrajinská rodina, ktorá vlastní obchod s potravinami v najbližšej ukrajinskej dedine. Treťou „hlavnou postavou“ sú colníci a príslušníci hraničnej polície, ktorí sa snažia pašerákov odhaliť a prichytiť pri čine.

12. Čas nádejí – RTVS

Historický seriál Čas nádejí mapuje osudy slovenskej rodiny v priebehu rokov 1914 až 1951. V dramatickom príbehu plnom emócii a napínavých zvratov má divák možnosť sledovať najvýznamnejšie historické míľniky nášho národa: prvú svetovú vojnu a rozpad Rakúsko – Uhorska, vznik Československej republiky, druhú svetovú vojnu, Slovenské národné povstanie, či február 1948.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #TV JOJ #TV Markíza