Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Hlavná hviezda Jojky v markizáckom seriáli z Chorvátska prekvapuje: Nikdy som tam nebola

Alžbeta Ferencová zažiarila ako Iveta na Jojke, teraz ju diváci uvidia v avizovanom letnom seriáli z Chorvátska.

08.07.2024 00:00
Polícia Hvar Foto:
Alžbeta Ferencová a Jakub Štáfek v komediálnej kriminálke Polícia Hvar.
debata

Už v pondelok večer na Markíze bude mať premiéru česko-slovenský seriál Policie Hvar. Dej sa odohráva na ostrove Hvar. V malebnom prímorskom letovisku sa stretávajú dvaja úplne odlišní kriminalisti, ktorí sú ako oheň a voda. Kým Michal (Jakub Štáfek) je vtipný a sarkastický detektív zo starej školy, Ivana (Alžbeta Ferencová) je temperamentná bojovníčka za spravodlivosť, ktorá vždy stojí na strane slabších.

Zábery zo seriálu Polícia Hvar Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Alžbeta Ferencová a Jakub Štáfek v komediálnej...

Napriek rozdielom musia toto leto spojiť sily, aby riešili kriminálne prípady turistov. Pravidlo je jasné. Slovenská mŕtvola, slovenská vyšetrovateľka a naopak, česká mŕtvola, český vyšetrovateľ. Vďaka živému, špecifickému prázdninovému „organizmu“ sa Ivana a Michal aj s kolegami stanú súčasťou niekoľkých bizarných komunít. Vraždy a iné zločiny ich tak zavedú napríklad medzi kúzelníkov, indiánov, ale aj sobášnych podvodníkov alebo plážové volejbalistky.

Diváci sa v každej epizóde môžu tešiť na nový zaujímavý prípad a zároveň odkrývanie vzťahov medzi policajtmi a miestnou komunitou. Medzi Michalom a Ivanou to často poriadne iskrí, snažia sa byť neustále lepší a rýchlejší, čo prináša množstvo prekvapivých momentov a nečakaných zvratov. Pri riešení prípadov im sekundujú aj skúsený práporčík Karol Oravec (Peter Nádasdi) s povahou romantického sukničkára a mladý, ambiciózny strážmajster Filip Kos (Tomáš Sean Pšenička). V seriáli sa predstavia mnohé slovenské a české herecké hviezdy ako napríklad Vladimír Kobielsky, Jakub Jablonský či Vilma Cibulková.

Kriminálne zápletky sú inšpirované reálnymi prípadmi.

V úlohe kapitánky Ivany sa predstaví talentovaná herečka Alžbeta Ferencová. Mnohým sa nebude chcieť veriť, že pred nakrúcaním seriálu Polícia Hvar nikdy nebola v Chorvátsku. „Vďaka natáčaniu som prvýkrát navštívila Chorvátsko. Aj keď cestujem dosť často, Chorvátsku som sa asi vyhýbala. Možno som mala predsudky, bola som skeptická, pretože som si hovorila, že to nemôže byť tak super a zároveň tak blízko. Ale úplne som si to tu zamilovala a myslím si, že sa sem budem vracať,“ prezradila Alžbeta Ferencová.

A ako sa jej spolupracovalo s Jakubom Štáfekom, ktorý stvárňuje jej kolegu – kapitána Michala? „Jakuba som pred touto rolou poznala iba z článkov a sociálnych sietí. A hoci v seriáli stvárňujeme protikladné charaktery, v reálnom živote toho máme veľa spoločného – podobné názory aj vkus. Je to parťák, ktorého som si vymodlila.“

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Alžbeta Ferencová #TV Markíza #Polícia Hvar