Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Jedna z top hviezd Jojky sa ukáže na Markíze: Na obrazovky mieri netradičná kriminálka

Markíza nasadí na leto seriál, ktorý v Čechách valcoval v rebríčkoch sledovanosti.

02.07.2024 00:00
Alžbeta Ferencová a jej kolega Jakub Štáfek Foto:
Herečka Alžbeta Ferencová a jej kolega Jakub Štáfek na zábere zo seriálu Polícia Hvar.
debata

Voyo Originál konečne mieri na Slovensko. Bola to veľký udalosť, keď Markíza tesne po megaúspechu prvej série jojkárskej Ivety, oznámila, že si zabezpečila účinkovej Alžbety Ferencovej pre svoj nový seriálový projekt. Ferencová sa stala súčasťou česko-slovenského projektu Policie Hvar. Zaujímavosťou je, že seriál nebol doteraz dostupný na slovenskej verzii Voyo, Markíza si podržala až do letnej sezóny, keď sa stane pilierom programovej štruktúry.

Zábery zo seriálu Polícia Hvar Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Alžbeta Ferencová a Jakub Štáfek v komediálnej...

„Veľmi sa teším, že už o niekoľko dní prinesieme na obrazovky seriál plný napätia a humoru, ktorý je ako stvorený na nadchádzajúce slnečné mesiace. Divácky atraktívna česko-slovenská dvojica detektívov bude v každej epizóde za pomoci svojich kolegov objasňovať nový kriminálny prípad turistov v Chorvátsku. Verím, že diváci si seriál Polícia Hvar ako aj nových hrdinov obľúbia a budú ich sprevádzať počas celých prázdnin,“ povedala Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza.

Dej sa odohráva na ostrove Hvar. V malebnom prímorskom letovisku sa stretávajú dvaja úplne odlišní kriminalisti, ktorí sú ako oheň a voda. Kým Michal (Jakub Štáfek) je vtipný a sarkastický detektív zo starej školy, Ivana (Alžbeta Ferencová) je temperamentná bojovníčka za spravodlivosť, ktorá vždy stojí na strane slabších. Napriek rozdielom musia toto leto spojiť sily, aby riešili kriminálne prípady turistov.

Pravidlo je jasné. Slovenská mŕtvola, slovenská vyšetrovateľka a naopak, česká mŕtvola, český vyšetrovateľ. Vďaka živému, špecifickému prázdninovému „organizmu“ sa Ivana a Michal aj s kolegami stanú súčasťou niekoľkých bizarných komunít. Vraždy a iné zločiny ich tak zavedú napríklad medzi kúzelníkov, indiánov, ale aj sobášnych podvodníkov alebo plážové volejbalistky.

Diváci sa v každej epizóde môžu tešiť na nový zaujímavý prípad a zároveň odkrývanie vzťahov medzi policajtmi a miestnou komunitou. Medzi Michalom a Ivanou to často poriadne iskrí, snažia sa byť neustále lepší a rýchlejší, čo prináša množstvo prekvapivých momentov a nečakaných zvratov.

Pri riešení prípadov im sekundujú aj skúsený práporčík Karol Oravec (Peter Nádasdi) s povahou romantického sukničkára a mladý, ambiciózny strážmajster Filip Kos (Tomáš Sean Pšenička). V seriáli sa predstavia mnohé slovenské a české herecké hviezdy ako napríklad Vladimír Kobielsky, Jakub Jablonský či Vilma Cibulková.

Seriál štartuje 8. júla na Markíze alebo s týždenným predstihom bude dostupný na Voyo.

V susedných Čechách sa Policie Hvar tešila pozitívnemu diváckemu ohlasu, prvú epizódu pozrelo takmer milión divákov.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Alžbeta Ferencová #TV Markíza