Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Tvorcovia Hry o tróny sa na Netflixe príliš nepredviedli: Rozporuplne prijatý seriál pozná verdikt

Streamovací gigant ich "vykúpil" za rekordnú sumu od HBO, po rokoch ukázali, na čom tak dlho pracovali. A diváci neboli úplne nadšení.

29.06.2024 00:00
3 Body Problem Foto:
Seriál 3 Body Problem napokon dostane pokračovanie.
debata

David Benioff a D.B. Weiss, niekdajšie scenáristické superstar, kedysi priniesli Hru o tróny na obrazovky HBO. Pred rokmi ich Netflix preplatil, hovorí sa o 200 miliónoch dolárov, aby začali tvoriť preňho. Zrejme aj to je dôvod, prečo Hra o tróny skončila pomerne rýchlo a zbrklo.

Tento rok dvojica tvorcov ukázala, na čom dlhodobo pracovali. Rozhodli sa nakrútiť mimoriadne komplikované dielo – 3 Body Problem (Problém troch telies). Seriál je ambiciózny projekt adaptujúci populárnu sci-fi trilógiu od čínskeho autora Liu Cixina.

Prvý diel sa začal počas Kultúrnej revolúcie v Číne, kde mladá vedkyňa Ye Wenjie prichádza do kontaktu s mimozemskou civilizáciou nazývanou Trisolarans, ktorá obýva systém s troma slnkami. Táto komunita zápasí s extrémnymi klimatickými zmenami spôsobenými nepredvídateľnými obežnými dráhami svojich slnk. Základným kameňom príbehu je otázka, ako ľudstvo reaguje na blížiacu sa mimozemskú inváziu a ako rôzne frakcie ľudí pristupujú k tejto hrozbe.

Seriál sľuboval veľkolepú vizuálnu prezentáciu a hlboké filozofické otázky, ktoré odrážajú komplexnosť predlohy. Tvorcovia David Benioff a D.B. Weiss spolu s producentom Alexandrom Woo čelili výzve priniesť na obrazovky nielen technické a vedecké prvky príbehu, ale aj emocionálnu hĺbku postáv a ich morálne dilemy. Podarilo sa im to? Diváci zostali rozdelení. Kým jeden tábor bol nadšený a pochopil hĺbku prvej série, zvyšok mal opačný názor. A to sa odrazilo aj na sledovanosti, ktorá rozhodne nebola rekordná.

Knihy sú známe svojou zložitosťou, mnohovrstvovými postavami a filozofickými témami, ktoré skúmajú existenciálne otázky, morálku a ľudskú prirodzenosť.

Razom nad projektom visel obrovský otáznik, Netflix o novinke nepochyboval a chcel nakrútiť všetky tri knihy. Už to vyzeralo tak, že návrat overených tvorcov bude fiasko a seriál sa nedočká pokračovania. Napokon streamovacia služba oznámila, že zainvestuje aj do druhej série a rovno aj tretej. Tá však bude posledná a do zvyšných epizód sa budú musieť zmestiť všetky udalosti a zvraty, aby sa príbeh definitívne uzavrel.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #netflix #seriál 3 Body Problem