Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Hra o tróny sa nevyhne ikonickej vojne: Všetko smeruje k nezvratnému konfliktu drakov

Rod draka pokračuje treťou epizódou a nezvratný konflikt bude naozaj krvavý a plný ohňa.

30.06.2024 00:00
rod draka, hra o tróny, Foto:
Rod draka naplno boduje medzi divákmi.
debata

Druhá, osemdielna, séria v nedeľu večer, respektíve v pondelok v skorých ranných hodinách, pokračuje. Streamovacia služba Max ponúkne už tretiu epizódu a atmosféra v deji poriadne hustne, Všetko smeruje k nezvratnému krvavému konfliktu. Prvé dve časti sa ešte držali späť a znepriatelené frakcie Targaryenovcov si dobre uvedomujú, čo by spôsobila krvavá vojna, tobôž, keby sa do nej zapojili draky. Začal by sa masaker a Západozem by ľahla popolom. A to nikto nechce. Žiaden vladár nechce vládnuť pustej krajine. Nateraz si pripravujú alternatívy, keby hociktorý tábor zaútočil prvý.

Lenže na oboch stranách bola preliata krv maloletých a nie je cesty späť, len rozpútanie vojny. Západozem sa rozdeľuje, nielen vladári, ale aj poddaní. Občianska vojna je na spadnutie. A do boja sa zapoja aj draky a prekročí sa hranica, ktorej sa všetci boja. Tretia epizóda jasne ukazuje prípravy vojny, zabránia v poslednej chvíli vladári krviprelievaniu?

Sledovanosť druhej série je opäť obrovská. Televízia HBO sa chváli 8,5 miliónmi divákov v čase premiéry. Oveľa väčší dosah má Rod draka na streamovacej službe Max, kde je seriál uvádzaný celosvetovo. Pokračovanie Hry o tróny je jednoznačne najsledovanejším seriálom v histórii Maxu. Tesne pred premiérou druhej série bola potvrdená aj tretia. Tá sa objaví zrejme až v roku 2026. Nakrúcanie sa rozbehne na jeseň tohto roka.

Francesca Orsi, viceprezidentka pre program a vedúca dramatickej tvorby HBO, dodáva: „George, Ryan a zvyšok našich producentov, hercov a štábu dosiahli s fenomenálnou druhou sezónou seriálu ROD DRAKA novú úroveň. Obdivujeme úsilie, ktoré celý tím vynaložil na vytvorenie veľkolepej druhej série. Sme nadšení, že môžeme pokračovať v príbehu rodu Targaryenov a sledovať, ako náš tím zažiari v novej tretej sérii.“

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Hra o tróny #Rod draka