Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Praha sa stáva dejiskom nového hitu: Disney natáča seriál s hviezdnym obsadením

Osemdielny seriál sa natáča aj v Prahe a okolí.

27.06.2024 00:00
City of Blood Foto:
Obsadenie seriálu „City of Blood“.
debata

Praha sa opäť stáva dejiskom pre natáčanie veľkolepého projektu. Tentokrát ide o osemdielny seriál City of Blood, ktorý pripravuje spoločnosť Disney pre svoju streamovaciu platformu. Seriál je inšpirovaný grafickým románom Berlinoir a sľubuje vzrušujúci dej plný napätia, akcie a nečakaných zvratov. Seriál sa od polovice marca natáča v Berlíne, Prahe a okolí.

Lets Dance turné Čítajte aj Markíza naďalej láka divákov: Do tanečnej šou mieria ďalšie veľké mená

Svet na pokraji skazy

Príbeh seriálu sa odohráva v dystopickom svete, kde vládne neznesiteľné teplo a mesto Berlín je mestským štátom na hrane priepasti. V meste panuje korupcia a zločin, zatiaľ čo hŕstka privilegovaných žije v luxusnej klimatizovanej kupole. Hlavnými hrdinkami sú sestry Bea a Phoebe, ktoré boli v detstve rozdelené osudovou udalosťou. Keď sa ich cesty znovu pretnú, odhalia šokujúce tajomstvo: organizovaný zločin v Berlíne ovládajú upíri, ktorí sa snažia získať politickú moc pre svoje prežitie.

Seriálová novinka sľubuje na obrazovky divákov po celom svete fascinujúci príbeh, ktorý kombinuje prvky sci-fi a trileru. „Seriál prinesie akčnú a emotívnu zábavu tej najvyššej kvality, s aktuálnym posolstvom. Tímu producentky Amelie von Kienlin a režiséra Philippa Kadelbacha sa podarilo zostaviť skvelé herecké obsadenie pred kamerou a úžasný tím za ňou,“ uviedol k vznikajúcemu seriálu Christian Honeck, riaditeľ pôvodnej tvorby spoločnosti Disney pre Nemecko, Švajčiarsko a Rakúsko.

sandman, Čítajte aj Netflix odkrýva karty, čo uvidia diváci: Čoskoro sa vráti jeden z najdrahších seriálov

Silný tím pred aj za kamerou

Režisérom seriálu je Philipp Kadelbach, známy svojimi úspešnými seriálmi My deti zo stanice ZOO alebo Mníchovské hry. Na scenári pracoval tím talentovaných autorov vrátane Eleny Lyubarskaya, Kim Zimmermann a Daniely Baumgärtel. Hlavnou producentkou je Amelie von Kienlin a medzi výkonných producentov patria Malte Grunert a Daniel Brühl. Hlavným producentom je Amusement Park Film.

Obsadenie seriálu zahŕňa mnoho známych mien, ako sú Lea Drinda a Soma Pysall v úlohách sestier Bey a Phoeby, ďalej Mouataz Alshaltouh, Franz Hartwig, Jördis Triebel, David Schütter, Jenny Schily, Dagmar Manzel, Melika Foroutan, Jan Georg Schütte a Lars Eidinger.

Dátum premiéry na platforme Disney+ zatiaľ nie je stanovený, ale už teraz je jasné, že sa máme na čo tešiť.

foundation, Čítajte viac V Prahe sa natáča jeden z najdrahších seriálov súčasnosti. Americkí filmári utratia až 150 miliónov eur

Medzinárodná spolupráca a podpora

City of Blood je produkovaný nemeckou spoločnosťou Amusement Park Films, ktorá stojí za mnohými úspešnými filmami, niekoľko Oscarov získala snímka "Na západe nič nové“ podľa knihy Ericha Maria Remarquea. Na českej strane produkciu zabezpečuje Sirena Film. Projekt získal podporu z niekoľkých zdrojov, vrátane programu Kreatívna Európa MEDIA a Medienboard Berlin Brandenburg, ako aj nemeckého a českého štátneho filmového fondu.

Praha sa stala obľúbeným miestom pre natáčanie mnohých medzinárodných produkcií. Okrem Disney sa tu natáčajú projekty pre Netflix, Amazon alebo Apple TV+. Aktuálne tu vzniká aj tretia séria seriálového hitu Nadácia, ktorý je jedným z najdrahších seriálov vznikajúcich pod hlavičkou Apple TV+. Česká republika ponúka nielen krásne lokácie, ale aj kvalitné filmové zázemie a výhodné produkčné podmienky.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Disney+ #City of Blood #Philipp Kadelbach