Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Šťastiu v ústrety: Futbal je viac než len šport. Nový seriál odhaľuje jeho zákulisie

Novinka prinesie neľútostný súboj dvoch chlapov, ktorí milujú futbal.

24.06.2024 00:00
Štěstíčku naproti
Herecké obsadenie seriálu Štěstíčku naproti (zľava): Václav Neužil, Marek Daniel, Táňa Pauhofová, Richard Stanke, Lukáš Latinák.
debata (1)

Futbal je viac než len šport. Pre mnohých je to vášeň, životný štýl a niekedy aj boj o prežitie. Práve to je ústredným motívom nového seriálu „Štěstíčku naproti“, ktorý pripravuje produkčná spoločnosť Punk Film pre Voyo. Seriál sľubuje divákom pohľad do zákulisia českého futbalu, kde sa stretávajú láska k hre, túžba po víťazstve a nekompromisné pravidlá deväťdesiatych ro­kov.

Hviezdy nad hlavou Čítajte aj Čo nahradí obľúbenú Nemocnicu? Jojka siahla po českom seriálovom hite, ktorým vyplní začiatok leta

Hlavnými hrdinami seriálu sú dvaja muži, ktorí milujú futbal viac než čokoľvek iné. Prvý, ktorého stvárňuje Václav Neužil, pracuje na hospodárskej kriminálke a na stole mu pristávajú odposluchy naznačujúce úplatky v druhej najvyššej futbalovej súťaži. Napriek tomu, že ide o vážne obvinenia, nikto ich neberie vážne. Druhý, v podaní Mareka Daniela, je manažérom futbalového klubu, ktorý sa snaží stoj čo stoj udržať svoj tím v prvej lige. Už nevie, ako ďalej.

Herec Václav Neužil Foto: Michal TUREK / MFDNES + LN / Profimedia
Václav Neužil Herec Václav Neužil

Režisérom seriálu je Marek Najbrt – nositeľ troch Českých levov, z toho jedného za najlepší televízny seriál (Svět pod hlavou), ktorý sa už teší na natáčanie. „Nijako zvlášť som neváhal, keď som dostal ponuku natočiť seriál Štěstíčku naproti. Futbal ma totiž baví a jeho zákulisie provokuje moju predstavivosť. Teším sa na pach šatní, slang funkcionárov i zostavu hercov, ktoré sme do tejto zábavnej, i keď trochu drsnej hry vybrali,“ hovorí Najbrt. Scenár k seriálu napísali Ondřej Gabriel (Bez vědomí) a Tomáš Vávra (seriál a film Vyšehrad, Král Šumavy).

Herec Marek Daniel na slávnostnej premiére... Foto: ČTK / Zezulka Tomáš
Marek Daniel Herec Marek Daniel na slávnostnej premiére filmu Bohdana Slámy filmu Sucho v kině Lucerna. Praha 14. 2. 2024.

Kreatívny producent Voyo, Matěj Podzimek, zdôrazňuje význam futbalu. „Futbal ako spoločenský fenomén je na vzostupe, ale nebolo tomu tak vždy. Vrátime sa do doby, keď sa o niektorých výsledkoch rozhodovalo skôr v kanceláriách než na trávniku. Keď láska k vlastnému klubu a túžba po víťazstve boli silnejšie než zásady fair play. Možno sa to však muselo stať, aby sa veci zmenili k lepšiemu. Štěstíčku naproti je jediným príbehom zločinu, u ktorého sa neprestanete smiať,“ hovorí Podzimek.

Producenti Martin Hůlovec a Ondřej Beránek z Punk Film zdôrazňujú, že práca na seriáli bola náročná, ale aj zábavná a plná výziev. „Žiadny šport nevzbudzuje v divákoch také silné emócie ako futbal. Dodnes si vybavujem atmosféru na Staromestskom námestí, keď nám Gréci na EURO 2004 dali gól… svet sa zastavil, ľudia plakali. Česko vstupovalo do Európskej únie, ale všetci riešili futbal, kde bol náš tím na medzinárodnom vrchole. O to zaujímavejšie bolo rozpletať po dvadsiatich rokoch spoločne s jedným z reálnych vyšetrovateľov celé kauzy, ako fungoval futbal tej doby vo vnútri. Pretaviť túto neopakovateľnú dobu do scenára bola neskutočná výzva, práca, zábava a zodpovednosť,“ hovorí Hůlovec.

frasier, kelsey grammer, Čítajte aj Tak toto poteší divákov: Legendárny sitkom je späť, aj s obrovským prekvapením na záver

V seriáli „Štěstíčku naproti“ sa predstavia aj Denisa Barešová, Pavel Řezníček, Jiří Vyorálek, Václav Kopta alebo Petra Bučková. Zo slovenských hercov diváci uvidia Táňu Pauhofovú, Richarda Stankeho a Lukáša Latináka.

Natáčanie začne v druhej polovici letných prázdnin a diváci sa môžu tešiť na autentický a zábavný pohľad do zákulisia českého futbalu. Premiéru bude mať budúci rok na Voyo.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Voyo #seriál Štěstíčku naproti