Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Pripravte sa na seriálové suchoty: Vieme kedy skončí Dunaj, Nemocnica a nielen to!

Komerčné televízia postupne ukončia televíznu sezónu 2023/2024 a nastane letný oddych bez premiér.

10.06.2024 00:00
dunaj, koleník, Foto:
Dunaj sa rozlúči s divákmi 20. júna.
debata (1)

Televízie postupne prechádzajú do klasického letného oddychového režimu, viaceré formáty už majú svoje finálové epizódy za sebou a v programe zostáva už len zopár seriálov, ktoré sú však divákmi ostro sledované. Markíza má ešte v ponuke druhú sériu Výnimočnej Nikol a šiestu sériu Dunaja, Jojka má v talóne ešte desiatu sériu Nemocnice. Slovákov však nepoteší, že všetky seriály sa v najbližších dňoch rozlúčia.

Dobrou správou je, že Nemocnica sa vráti na jeseň s 11. sériou, Dunaj má istú siedmu sezónu. Otázny je status Výnimočnej Nikol, Markíza nateraz nepotvrdila, či nakrúti aj tretiu sériu netradičnej kriminálky.

Výnimočná Nikol má na programe už iba poslednú epizódu druhej série, ktorú Markíza uvedie v pondelok 10. júna. Nádej na nakrútenie pokračovania stále je, keďže najnovšie pokračovanie si udržalo stabilnú sledovanosť, ktorá je však nižšia ako pri Dunaji alebo Zrade. V cieľovej skupine 13 – 55 sa predposledná siedma epizóda v pondelok 3. júna 2024 stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

V tejto cieľovej skupine Výnimočná Nikol v pondelok večer zvíťazila s doposiaľ druhým najvyšším ratingom 5,9 % a tretím najlepším trhovým podielom 21,3 %. Obľúbený seriál, v hlavnej úlohe s Táňou Pauhofovou, si pozrelo celkovo 302-tisíc divákov starších ako 12 rokov, pričom v čase vysielania zasiahol až 432-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Vo štvrtok 13. júna Jojka uzavrie osudy lekárov a pacientov v Nemocnici a ukončí sa desiata séria. Prekvapujúco bude seriál pokračovať aj na jeseň, pričom seriál prejde kreatívnym aj vizuálnym reštartom. Novú podobu dostanú priestory, kde sa nakrúca, pribudnúť má viacero nových postáv a mnohé z deja odídu.

Dátum ukončenia aktuálnej série pozná aj podvečerná Mama na prenájom. Denný seriál uvedie 110. epizódu v utorok, 18. júna.

Ako posledný sa s divákmi rozlúči seriál Dunaj k vašim službám. Záverečná epizóda 6. série je naplánovaná na štvrtok 20. júna. Oproti minulému roku si Markíza Dunaj vo vysielaní podrží dlhšie. Minulý rok sa z programu vytratil už koncom mája. Dobový seriál si stále drží nadpriemerný počet divákom a je najsledovanejším pôvodným seriálom na trhu, ktorý si pravidelne púšťa 500-tisíc divákov. Siedma séria sa objaví začiatkom septembra podobne ako Nemocnica.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #TV JOJ #TV Markíza