Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Jojkárska Nemocnica sa zatrasie v základoch: Prichádza posledná časť a čo bude potom?

Prichádza veľké finále jubilejnej desiatej série Nemocnice. Čo bude ďalej?

13.06.2024 00:00
Nemocnica, Foto:
Nemocnica končí vysielanie 10. série, Jojka prišla s prekvapením. Seriál bude pokračovať.
debata (1)

Televízia JOJ vo štvrtok večer uvedie napínavú finálnu epizódu desiatej série Nemocnice. Jeden z najúspešnejších dlhodobých seriálov televízie končí svoju púť a čaká ho zaslúžený oddych. Pôvodne sa čakalo, že Nemocnica povie svoj úplne posledný príbeh a osudy lekárov a pacientov sa definitívne uzavrú a na jeseň ich vystrieda chystaná novinka Ranč. Všetko bude inak. Nemocnica sa napokon vráti s 11. sériou a chystá sa veľký reštart!

Premenou prejde v chystaných epizódach nielen nemocnica, ale aj osudy obľúbených hrdinov a diváci sa môžu tešiť na nové postavy, pričom viaceré sa so seriálom rozlúčia. Prečo? Nemocnica sv. Martina sa stala obeťou mocenských hier a osobnej pomsty ministra Vajnorského (Pavol Plevčík), ktorý sa rozhodol nemocnicu sprivatizovať a predať tomu, kto dá najviac.

Do hry vstupuje nový majiteľ – výstredný miliardár a vizionár Martin Dejvický (Juraj Rašla). Ten už vybudoval sieť úspešných súkromných kliník v Čechách. Na Slovensko prichádza so svojim tímom, ktorý spolu s ním povedie nemocnicu. Zo začiatku sa zdá, že Dejvický, jeho kapitál a jeho ľudia, by mohli byť pre nemocnicu prínosom. Až do momentu, kedy začnú zavádzať svoje pravidlá. Tie skomplikujú život nielen doktorom a personálu, ale hlavne pacientom.

Nové vedenie so sebou prinesie nové problémy, ale aj výzvy. Pre našich hrdinov sú však vždy na začiatku i na konci všetkého pacienti. A musia aj Dejvického a spol. presvedčiť, že ľudský život má väčšiu hodnotu ako tučné konto.

Zmenou prejde nielen nemocnica, ale aj súkromné osudy našich obľúbených postáv. Je otázne, ako personálne zemetrasenie zasiahne aj do ich osobných životov. To všetko a ešte oveľa viac sa dozviete už na jeseň v nových častiach seriálu.

Nový majiteľ Nemocnice sv. Martina Juraj Rašla visí svoju postavu Martina Dejvického takto: „Na účinkovanie v seriáli ma nebolo treba veľmi presviedčať. Nemocnica je úspešný projekt a ja som rád súčasťou úspešných vecí… (smiech) A aký bude majiteľ v mojom podaní? Pracháč, strašný pracháč. (smiech) Až taký, že jedna nemocnica hore, dole – budem ich mať totižto viac. A tak k tomu budem aj pristupovať. Bude to pre mňa skôr zábava a hra s číslami, ako snaha niekoho zachrániť a vyliečiť. Aj rozhodnutia týkajúce sa nemocnice budú pre mňa veľmi rýchle a ľahké. No pre iných asi nie… veď uvidíte…“

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #TV JOJ #seriál Nemocnica #televízna sezóna 2024/2025