Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Jojka s obrovským prekvapením: Nekončíme, znie odkaz pre seriálových divákov

Televízia JOJ poriadne prekvapila. Pôvodne avizovala koniec svojho najúspešnejšieho dlhodobého seriálu posledných rokov, napokon sa ide nakrúcať ďalej.

06.06.2024 00:00
nemocnica, Foto:
Nemocnica sa na jeseň vráti s 11. sériou.
debata

Začiatkom roka Jojka oznámila, že sa blíži finále Nemocnice. Seriál patrí medzi top úspechy televízia posledných rokov, čo sa týka pôvodnej tvorby. Počas ostatnej sezóny sa aj napriek konkurencii markizáckeho Dunaja stabilne držal nad 300-tisícovou hranicou veľkosti publika. To televízii stačilo, aby prehodnotila plány s postupnou prípravou konca. Možnú zmenu naratívu bolo badať v posledných mesiacoch, keď sa tvorcovia rozhodli viackrát obmeniť herecké obsadenie.

Pôvodné tváre sa postupne začali vytrácať a nahradili ich noví lekári. Stratégia odsunu pramenila z nového seriálu Ranč, kde sa objavia viaceré tváre z Nemocnice na čele s Nelou Pociskovou. Diváci si však zvykli aj na nových hrdinov, nové zápletky, nové príbehy a Nemocnica dostala nový impulz dlhšie sa zdržať na televíznych obrazovkách.

Špekulovalo sa, že Nemocnica ukončí svoje vysielanie pred letom, aby uvoľnila slot pre Ranč počas nadchádzajúcej jesene. Všetko nasvedčuje tomu, že to tak nebude. Televízia JOJ oficiálne potvrdila nakrúcanie, neuveriteľnej, 11. série lekárskej drámy a chystá jej kreatívny reštart.

„Premenou prejde nielen nemocnica, ale aj osudy obľúbených postáv. Je otázne, nakoľko personálne zemetrasenie zasiahne aj do ich osobných životov,“ píše Jojka v oficiálnom vyhlásení.

Prvá časť sa štartovala 24. 8. 2021, doteraz bolo odvysielaných 10 sérií, čo je spolu 227 častí a na pľaci si zahralo viac ako 100 hercov a viac ako 1 500 komparzistov v úlohách pacientov. Pred pár dňami padla posledná klapka aktuálnej série, bol to už 632. filmovací deň.

Produkcia 11. série sa začne počas leta a vynovená Nemocnica sa predstaví divákov začiatkom septembra.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #TV JOJ #seriál Nemocnica