Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Konečne sa už nakrúca: Pokračovanie hitu, ktorý si podmanil milióny divákov, sa vráti...

The Last of Us sa s novou várkou epizód predstaví v roku 2025.

02.07.2024 00:00
the last of us, Foto:
Záber z prvej série The Last of Us. Tá druhá dorazí v roku 2025.
debata

Konečne HBO ukázalo prvé fotky z pripravovanej druhej série, na ktoré netrpezlivo čaká celý svet. Nastalo veľké sklamanie, keď televízia koncom minulého roka, že seriál sa nevráti skôr ako v roku 2025. The Last of Us spolu s Hrou o tróny patrí medzi top projekty, ktoré zároveň patria medzi najdrahšie, ktoré stanica produkuje.

Príbeh The Last of Us je založený na populárnej počítačovej hre, v ktorej sa ľudstvo dostalo do slepej uličky a takmer vymrelo. Tí, čo prežili apokalypsu, sa skrývajú a bojujú o každodenné prežitie. Zvyšok sa premenil na krvilačné beštie, ktoré číhajú na svoju korisť.

Dej seriálu sa odohráva 20 rokov po zničení modernej civilizácie, pôvodný svet sa postupne mení na trosky. Pýcha ľudstva chátra spolu s architektúrou. Práve zničený svet má učariť divákom, pretože tvorcovia museli vytvoriť reálne ruiny. Joel, otrlý preživší, je najatý, aby prepašoval štrnásťročnú Ellie z tiesnivej karanténnej zóny. To, čo začína ako malá zákazka, sa čoskoro zmení na brutálnu a srdcervúcu cestu, kedy obaja musia precestovať USA a prežitie jedného závisí od druhého.

Po skvelej prvej série fanúšikovia očakávali rýchle pokračovanie. Čo napokon bolo aj v pláne, avšak štrajk scenáristov a hercov, ktorý zastavil výrobu na viac ako pol roka si vyžiadal krutú daň. Reštart celého Hollywoodu bude trvať dlhšie, ako by sa mnohým páčilo.

HBO muselo oficiálne priznať, že práce na druhej sérii nabrali obrovský sklz, čoho výsledkom je odložená premiéra. Útechou pre fanúšikov je fakt, že produkcia pracuje na plné obrátky a tvorcovia hovoria, že príbeh počítačovej hry sú natiahnuť na viac sérií, čiže dvojka nebude znamenať koniec.

Prvý pohľad na druhú sériu hitu The Last of Us. Foto: HBO
the last of us, Prvý pohľad na druhú sériu hitu The Last of Us.
Prvý pohľad na druhú sériu hitu The Last of Us. Foto: HBO
the last of us, Prvý pohľad na druhú sériu hitu The Last of Us.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #HBO #The Last of Us