Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Prvý pohľad na nového Zaklínača: Netflix predstavil zásadnú zmenu vo svojom hite

Henry Cavill je minulosťou, Liam Hemsworth sa prvýkrát ukázal ako Geralt z Rivie.

13.06.2024 00:00
zaklínač, witcher, henry cavill, Foto:
Henry Cavill skončil ako Zaklínač.
debata

Netflix mal so Zaklínačom obrovské plány, ktoré nemali zostať len pri jednom seriáli. Realita je oveľa krutejšia. Diváci rozhodli a potrestali tvorcov za nezvládnuté spracovanie. Neskromné plány hovorili o siedmich sériách, spin-off seriáloch a hrách. Napokon hraný spin-off okrem obrovských kreatívnych problémov a odloženej premiére zinkasoval drvivú kritiku a zaradil sa medzi najväčšie prepadáky Netflixu.

Ďalšie seriálové odnože sa nechystajú a zrátané to má aj pôvodný seriál. Zaklínač rozhodne nebude mať sedem sezón. Streamovacia služba oficiálne potvrdila, že pripravovaná piata séria bude definitívne posledná. Skoršie ukončenie produkcie je spôsobené nielen kritizovanými sériami, ale aj odchodom Henryho Cavilla, ten ukončil spoluprácu s Netflixom po troch sériách. Hovorí sa o turbulentnom rozchode, keď herec zásadne nesúhlasil s odklonom seriálu od knižnej série.

Štvrtá séria sa bude nakrúcať rovno aj s piatou, ktorá bude posledná. Nedočkavých fanúšikov Netflix potešil a ukázal prvý krátky teaser trailer, v ktorom sa ukázal Liam Hemsworth ako Geralt. Ako tvorcovia zapracujú zmenu tváre hlavnej postavy, je otázne. Vráti sa Anya Chalotra (Yennefer), Freya Allan (Ciri) a Joey Batey (Jaskier), pričom medzi nových členov hereckého obsadenia patria Laurence Fishburne (Matrix), Danny Woodburn (Seinfeld), Sharlto Copley (Powers) a James Purefoy (The Following).

Štvrtá séria by mala mať premiéru v roku 2025, rozlúčková piata o rok neskôr.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Liam Hemsworth #netflix #zaklínač #The Witcher