Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Zabil Jake Gyllenhaal svou milenku? Mrazivá atmosféra v traileri sľubuje strhujúcu drámu

Jake Gyllenhaal zahviezdi v kriminálnej minisérii Nedostatok dôkazov.

29.05.2024 00:00
Nedostatok dôkazov Foto:
Jake Gyllenhaal a Bill Camp v novej minisérii Nedostatok dôkazov (Presumed Innocent).
debata

Herecký sympaťák Jake Gyllenhaal odštartoval úspešný rok. Po hite Hrozba smrti (Road House), ktorý mal len pred dvoma mesiacmi premiéru na Prime Video a stal sa doposiaľ najsledovanejším filmom od Amazonu na tejto streamovacej službe, sa teraz chystá zažiariť na Apple TV+ v novej minisérii Nedostatok dôkazov (Presumed Innocent).

ginny and georgia, Čítajte aj Pokračovanie megahitu Netflixu je o krok bližšie: Náhrada Gilmoriek sa znova nakrúca!

Táto osemdielna miniséria, ktorá sľubuje napínavú kriminálnu drámu, vychádza zo slávneho románu Scotta Turowa z roku 1986 a v minulosti už bola adaptovaná vo filme Podozrenie (Presumed Innocent) s Harrisonom Fordom v hlavnej úlohe. Snímku v roku 1990 natočil režisér Alan J. Pakula.

Po stopách bestselleru

V novej minisérii Nedostatok dôkazov si zahrá Gyllenhaal prokurátora Rustyho Sabicha, ktorého život sa obráti naruby po brutálnej vražde jeho milenky a kolegyne. Rusty sa stáva hlavným podozrivým a dôkazy proti nemu sa začínajú hromadiť. Slučka okolo neho sa sťahuje a on čelí nedôvere svojej manželky, detí aj spolupracovníkov. Rusty však stále trvá na svojej nevine. Môžeme mu veriť?

Zábery z minisérie Nedostatok dôkazov Fotogaléria - 7 fotiek Všetky fotky
Jake Gyllenhaal v novej minisérii Nedostatok...

Nová verzia bestselleru Scotta Turowa sa objaví na Apple TV+. Je dielom renomovaného scenáristu Davida E. Kelleyho, ktorý je známy svojou prácou na seriáloch ako Veľké malé klamstvá (Big Little Lies), Mala si to vedieť (The Undoing), Láska a smrť (Love & Death) alebo Ally McBealová. Spolu s ním na scenári pracovali Miki Johnson (Ozark) a Sharr White (Aféra).

Napätie a dráma na každom kroku

Dôležitým prvkom minisérie bude nielen samotný prípad vraždy, ale aj Rustyho osobný boj o udržanie manželstva a rodiny pohromade. Tento ľudský rozmer pridáva príbehu hĺbku a diváci sa môžu tešiť na emocionálne vypäté situácie. Rusty sa musí vyrovnať nielen so zradou svojich najbližších, ale aj so svojou vlastnou morálkou a otázkami, ktoré si kladie ohľadom spravodlivosti a viny.

Práve zverejnený trailer sľubuje kriminálnu drámu, kde napätie neustále rastie. Atmosféra je mrazivá, hlavný hrdina sa zamotáva do čím ďalej väčšej špirály klamstiev a podozrení a napätie sa stupňuje neustálym opakovaním jednej jedinej vety „Ja som ju nezabil.“ Čím častejšie však túto vetu počujeme, tým viac začíname o Rustyho nevine pochybovať.

Okrem Gyllenhaala sa v minisérii objavia aj Ruth Negga, Peter Sarsgaard, Lily Rabe, Elizabeth Marvel, Bill Camp, O.T. Fagbenle, James Hiroyuki Liao a Renate Reinsve. Toto silné herecké obsadenie sľubuje, že séria ponúkne nezabudnuteľný zážitok.

Sľubná budúcnosť pre Apple TV+

Apple TV+ sa v posledných rokoch snaží konkurovať ďalším streamovacím gigantom a kvalita ich produkcií tomu rozhodne nasvedčuje. Po úspechoch Ted Lasso či The Morning Show majú teraz vysoké očakávania aj od minisérie Nedostatok dôkazov. Prísľubom je tím tvorcov aj skvelé herecké obsadenie. Ak máte radi kriminálne trilery plné zvratov a napätia, Nedostatok dôkazov by nemal uniknúť vašej pozornosti. Má všetky predpoklady stať sa hitom.

Miniséria bude mať premiéru na Apple TV+ už čoskoro, v stredu 12. júna 2024. Prvé dve epizódy budú dostupné hneď pri spustení a následne každú stredu až do 24. júla pribudne nová epizóda.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Jake Gyllenhaal #Apple TV Plus #Nedostatok dôkazov