Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Nové informácie o seráli Harry Potter: Tentokrát budú dôležité úplne iné postavy

V remaku Harryho Pottera od HBO prevezmú dospelé postavy významnejšiu úlohu.

24.05.2024 00:00
Harry Potter a Ohniva casa 2004 Foto:
Harry Potter a Ohnivá čaša (2005), v poradí štvrtá snímka v sérii filmov o slávnom čarodejníkovi. Takto vtedy vyzerali Harry, Hermiona a Ron.
debata

Na seriál o mladom čarodejníkovi a jeho svete čaká celý svet. Mnohí sa pýtajú, ako chcú tvorcovia ohúriť, keď už pôvodné filmy boli mimoriadne úspešné.

V remaku Harryho Pottera od HBO prevezmú dospelé postavy významnejšiu úlohu v porovnaní s pôvodnými filmami. Dôvodom je zmena cieľového publika, seriál budú pozerať skôr dospelí, ktorí dej už dobre poznajú, píše Screenrant.

Televízna adaptácia sa tiež zrejme bude venovať príbehom postáv ako Dumbledore, Weasleyovci a sestry Blackové.

Hoci sa mnohým dospelým páčili knihy a filmy o Harrym Potterovi, keď boli vydané, cieľovou skupinou boli deti a dospievajúci. Filmy Warner Bros sa teda museli zamerať na postavy, s ktorými sa spájalo primárne publikum. Teraz sú však títo pôvodní fanúšikovia o 20 rokov starší a hoci mladšie generácie si Harryho Pottera našli a zamilovali si ho, remake HBO bude mať inú cieľovú skupinu ako filmy. Z tohto dôvodu budú postavy dospelých v tejto pripravovanej adaptácii oveľa dôležitejšie ako kedykoľvek predtým.

Tešia sa najmä fanúšikovia kníh

Filmom množstvo fanúšikov, ktorí vášnivo čítali knižné predlohy, vyčítalo plochosť a fakt, že sa nevenovali viacerým dôležitým postavám. J.K. Rowling je brilantná autorka, ktorá premyslela svoje knihy do najmenších detailov. Do filmov sa však z časových dôvodov nedalo dostať všetko, práve preto množstvo milovníkov kníh dúfa, že seriál tieto chyby napraví.

O možnom návrate kultovej ságy sa hovorilo už nejaký čas, spoločnosť Warner Bros. Discovery, ktorá značku vlastní však nič oficiálne nepotvrdzovala. Až do apríla 2023, keď sa uskutočnila tlačová konferencia, na ktorej bol oznámený vznik novej streamovacej platformy Max. Divákov má nalákať aj reštartovaný Harry Potter. Zaujímavosťou je, že nakrúcanie by malo trvať až desať rokov.

Johnny Depp, Jack Sparrow, Pirati z Karibiku Čítajte viac Vráti sa Johnny Depp v nových Pirátoch z Karibiku? Producent naznačil, ako môže pokračovanie vyzerať

Prekvapujúce je, že sa idú nanovo nakrúcať všetky vydané knihy. Každá kniha dostane jednu sériu. Tvorcovia avizujú, že do seriálu sa zmestí viac postáv, podarí sa podrobnejšie ešte raz prerozprávať dej a pripravovaný seriál dostane punc originality a oplatí sa ho sledovať, aj napriek tomu, že každý vie, ako celá sága sa skončí.

V seriáli budú účinkovať úplne nové tváre, pôvodní herci sa nevrátia. Na adaptácii sa bude podieľať aj autorka knižnej predlohy J.K. Rowlingová ako výkonná producentka.

Séria bude obsahovať nové obsadenie, ktoré bude viesť novú generáciu fanúšikov, plné fantastických detailov, veľmi obľúbených postáv a dramatických miest, ktoré fanúšikovia Harryho Pottera milujú už viac ako dvadsaťpäť rokov. Každá sezóna bude autentická pre pôvodné knihy a prinesie Harryho Pottera a tieto neuveriteľné dobrodružstvá novému publiku po celom svete, zatiaľ čo pôvodné, klasické a obľúbené filmy zostanú jadrom série.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Harry Potter