Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Najsledovanejšia lekárska dráma sveta prepisuje rekordy: Prichádza však smutná správa

Klinika Grace je seriálový fenomén, no ani ten nevyhol škrtom v rozpočte a tento krok má obete.

12.06.2024 00:00
klinika grace, greys anatomy, Foto:
Kliniku Grace sa pripravuje na svoju 21. sériu.
debata

Klinika Grace má za sebou jubilejnú dvadsiatu sériu. Tá však bola zdecimovaná štrajkom scenáristov a hercov v roku 2023. Keďže sa štrajkovalo viac ako pol roka, klasické seriály na to doplatili najviac a ich najnovšie série priniesli minimálny počet epizód. Lekárska dráma sa vrátila k divákom až počas tejto jari a ponúkla iba desať epizód. Štandardne sa vysiela od konca septembra do mája a má na konte 20 a viac epizód.

V ostatných rokoch to nemala Klinika Grace (Grey's Anatomy) vôbec ľahké. Utrpela straty počas pandémie, následne zo seriálu odišlo viacero postáv a vrcholom bol avizovaný odchod hlavnej hrdinky Ellen Pompeo alias Meredith Grey. Zdá sa, že aj toto najsledovanejšia lekárska dráma rozchodila. Tvorcovia sa dohodli s herečkou na obmedzenej účasti v 19. a 20. sérii. Fanúšikovia po celom svete si už nevedia predstaviť, že by si raz do týždňa nesadli k televízoru a nepozreli si osudy svojich obľúbených postáv.

Kliniku Grace po 7 rokoch opúšťa herec Jake... Foto: ABC
jake borelli, klinika grace, greys anatomy, Kliniku Grace po 7 rokoch opúšťa herec Jake Borelli.

Televízia ABC neprekvapujúco obnovila seriál aj na 21. sériu a tentokrát už sa bude vysielať v štandardnom režime, teda od jesene. Avšak smutnou správou je, že sa nevyhne škrtom v rozpočte, čo zrejme ovplyvní aj počet nakrútených epizód. Vyzerá to tak, že nová séria bude mať len 18 častí a niektoré postavy vypadnú z deja.

Dotkne sa to ďalších dlhoročných stálic. Herec Jake Borelli alias Levi Schmitt končí! Útechou môže byť fakt, že vzhľadom na extrémne skrátenú dvadsiatu sériu, sa objaví vo viacerých častiach pripravovaného pokračovania, aby sa jeho príbeh dostatočne uzavrel. Borelli účinkoval v seriáli sedem rokov. Viacerým hviezdam seriálu vypršala platnosť zmlúv a rozbehlo sa nové kolo rokovaní a televízia využila príležitosť spraviť škrty, ktoré sa dotkli obsadenia.

Nateraz majú budúcnosť istú viaceré pôvodné postavy, ktoré v seriáli sú od prvej série, respektíve sa objavujú v deji viac ako desať rokov: Chandra Wilson (Bailey), James Pickens Jr. (Richard), Kevin McKidd (Owen), Kim Raver (Teddy), Caterina Scorsone (Amelia) a Camilla Luddington (Jo).

Najväčšia otázka zostáva, v akej miere sa v 21. sérii objaví Ellen Pompeo, rokovania stále prebiehajú. Slováci majú seriál k dispozícii so všetkými sériami na streamovacej službe Disney+.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Klinika Grace #Grey´s Anatomy #Disney+