Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Netflix odkrýva karty, čo uvidia diváci: Čoskoro sa vráti jeden z najdrahších seriálov

Sandman sa opäť hlási o slovo!

27.06.2024 00:00
sandman, Foto:
Sandman sa vracia s druhou sériou.
debata

Niekdajšie najdrahšie fantasy Netflixu malo premiéru v lete 2022. Išlo o prvý závan do normálu po pandémii, ktorá na dlhý čas paralyzovala výrobu filmov a seriálov. Seriál je založený na komiksovej predlohe od Neila Gaimana a predstaví komplexný svet nadprirodzena. Hlavný hrdina – Morfeus alias Sandman – patrí medzi tzv. Večných, teda existencie, ktoré tu boli dávno pred Bohmi. Sandman je kráľ snov a túla sa svetom odjakživa, novinka bude sledovať nielen jeho osud, ale aj ako aj tých, ktorí ním boli ovplyvnení – a bude napravovať chyby, ktorých sa dopustil počas svojej dlhej existencie.

Obnovenie seriálu na druhú sériu vôbec nebolo isté a Netflix váhal až štvrť roka, kým potvrdil produkciu ďalších epizód. Problémom Sandmana boli vysoké výrobné náklady, ktoré ho zaradili medzi top najdrahšie projekty Netflixu. Navyše seriál sa musí udržať na špici sledovanosti dlhší čas. Tuto však Sandman sklamal a veľmi rýchlo ho prekonali iné tituly. Seriál s rozpočtom viac ako 160 miliónov dolárov mal byť väčším lákadlom. Avšak na jeho adresu smerovali pochvalné recenzie a reakcie divákov.

Nové časti môžu byť ešte väčším lákadlom, keďže tvorcovia ukončili prvú sériu veľmi zaujímavo a naznačili, keď hlavný hrdina bude musieť bojovať so samotným Luciferom, ktorý má dokonalý plán ako ovládnuť svet živých!

A to nie je všetko! Premiéra druhej série sa očividne blíži. Po veľmi dlhom čase ticha sa Sandman opäť prihlásil o slovo a tvorcovia naznačili, čo bude ďalej. Do deja zasiahnu ďalší členovia nadprirodzenej rodiny. Na scénu mieri Delírium (Esme Creed Miles), Osud (Adrian Lester) a Márnotratnosť (Barry Sloane).

Premiéra sa očakáva na jeseň.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #netflix #seriál Sandman