Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Seriál, ktorý nakrútila aj Markíza, smeruje do USA: Takto vyzerá! Vidíte podobu s našou verziou?

Už túto jeseň na obrazovky dorazí americká adaptácia seriálu, ktorý ponúka aj Markíza.

23.05.2024 00:00
nikol Foto:
Záber zo seriálu Výnimočná Nikol.
debata (1)

Výnimočná Nikol je slovenskou adaptáciou mimoriadne úspešného francúzskeho seriálu HPI – Haut Potentiel Intellectuel. Dočkal sa viacero adaptácií v rôznych európskych krajinách. Svoju verziu natočila aj česká Nova. Televízia Markíza bola s výkonom svojho seriálu spokojná natoľko, že druhá séria sa aktuálne vysiela. Či bude nasledovať aj tretia je otázne.

Hlavnej úlohy sa v slovenskej verzii bravúrne zhostila Táňa Pauhofová. Tá v seriáli stvárňuje Nikol Tichú, slobodnú matku troch detí, ktorá síce nikdy nedokončila ani strednú školu, ale má nadpriemerne vysoké IQ 160 a v sebe hlboko zakorenený zmysel pre morálku. Zároveň sa riadi heslom „čo na srdci, to na jazyku“, čo ju zaťahuje do veľkého množstva konfliktných, ale aj komických situácií. Ako sa z obyčajnej upratovačky stane dôležitou posilou policajného zboru?

Pôvodný koncept seriálu sa natoľko zapáčil americkej televízii ABC, ktorá má vo svojom portfólio viaceré seriálové hity, napríklad, Dobrého doktora (The Good Doctor), Kliniku Grace (Grey's Anatomy) alebo Zelenáča (The Rookie), že chce vlastnú Nikol!

Je však známe, kto stvárni hlavné úlohy a do projektu smerujú známe seriálové tváre.„Americkú Nikol“ stvárni herečka Kaitlin Olson, známa z viacerých komediálnych seriálov (The Mick, Hacks). Jej policajného parťáka si zahrá Daniel Sunjata (Manifest, Echoes, Diabol nosí Pradu). Policajnú vyšetrovateľku, ktorú u nás stvárnila Dominika Morávková, v USA prevezme herečka Javicia Leslie. Tá sa nedávno preslávila ako seriálová Batwoman, pričom išlo o prvý LGBTI+ superhrdinský seriál vôbec. Sekundovať jej bude herec Deniz Akdeniz. Ten ukázal svoj talent v dvoch sériách hitu Letuška (The Flight Attentand) spolu s Kaley Cuoco.

Seriál High Potential bude mať premíéru v USA počas tohtoročnej jesene a takto vyzerá!

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #TV Markíza #seriál Výnimočná Nikol