Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Prvé zásadné zaváhanie Markízy? Pokračovanie seriálu môže byť jej slabým miestom

Po roku a pol sa na obrazovky vrátila Výnimočná Nikol, pre Markízu môže byť prvým slabým miestom.

29.04.2024 06:00
výnimočná nikol, Foto:
Výnimočná Nikol sa vrátila so svojou štandardnou sledovanosťou, Markíze to stačiť nemusí.
debata

Televízna sezóna 2023/2024 sa pomaly, ale iste blíži ku koncu. Postupne komerčné stanice sa prehupnú do posledných týždňov, keď budú uvádzať premiéry. Postupne od júna vysielacie štruktúry pôjdu do útlmu. Ešte predtým však Markíza uvedie druhú sériu Výnimočnej Nikol, ktorá v roku 2022 bola najslabšie sledovanou seriálovou novinkou. Avšak ani to nezabránilo televízii nakrútiť druhú sériu, na ktorej uvedenie si diváci museli dlhšie počkať.

Napokon nová osmička epizód vyplní pondelkový prime-time počas neskorej jari a začiatku leta. Nikol sa v roku 2022 postavila proti Nemocnici, ktorá v tom čase bola najsledovanejším seriálom na trhu a nenachádzala premožiteľa. V priemere netradičnú kriminálku sledovalo 305-tisíc divákov, v komerčnom publiku si pripísala priemerný rating 6,3% a podiel na trhu 20,7%.

Najvyšší počet divákov získala Výnimočná Nikol pri svojom štarte, keď ich bolo pri obrazovkách 340-tisíc v univerzálnom publiku 12+. Prvá epizóda si pripísala maximum aj v komerčnom publiku 12–54 so sledovanosťou 6,3% a podielom na trhu 21,1%.

Pre Markízu, ktorá túto sezónu valcovala s každým programom a pôvodnou tvorbou, môže byť Výnimočná Nikol najslabším článkom v programovej štruktúre. Počas jari sa v pondelky vysielala Zrada, ktorá v prvej polovici série dosahovala viac ako 9% sledovanosť a hýbala sa nad 500-tisícovou hranicou veľkosti publika. V druhej polovici sa výkon seriálu pohyboval nad 8% sledovanosťou v komerčnej cieľovke. Celková sledovanosť poklesla tesne pod pol milióna.

Markíza po nasadení Nikol, nateraz, výraznejšie stratila. Seriál sa vrátil so svojou štandardnou sledovanosťou a televízia v komerčnej cieľovke prišla približne 2 percentuálne body v sledovanosti a celkovo o viac ako 100-tisíc divákov.

Výnimočná Nikol síce v pondelok večer zvíťazila s dosiahnutým ratingom 6,3% a trhovým podielom 21,8%, avšak tento formát zrejme nezopakuje úspech Zrady alebo Klamstva. Inkognito na Jojke výrazne zaostalo s podielom na trhu iba 14,6% v rovnakej cieľovej skupine. Biografická dráma Lietajúci Škót oslovila na Jednotke RTVS ešte nižších 7,1% divákov pri obrazovkách.

Seriál s Táňou Pauhofovou si pozrelo celkovo 346-tisíc divákov starších ako 12 rokov, pričom v čase vysielania zasiahol až 532-tisíc divákov (AvRch v CS 12+). V tejto cieľovke sa však nadýchlo Inkognito, ktoré dýchalo Nikol na krk, ktoré si celkovo pozrelo 338-tisíc divákov.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #sledovanosť #TV Markíza #seriál Výnimočná Nikol