Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Ľadová sprcha pre fanúšikov Hry o tróny: Tento seriál chceli všetci, potom prišla radikálna správa

Vyzeralo to nádejne, napokon HBO prišlo s radikálnou správou.

28.05.2024 00:00
hra o tróny, game of thrones, kit harington, Foto:
Vyzerá to tak, že miniséria s Jonom Snowom nikdy nevznikne.
debata (1)

Tak táto správa rozhodne nepoteší, Jon Snow sa na televízne obrazovky nevráti. Rozhodne nie v najbližších rokoch. HBO oficiálne stoplo prípravy potenciálneho spin-offu, ktorý by ako jediný ukázal udalosti po konci pôvodného seriálu.

„Pri vývoji sa pozeráte z každého uhla pohľadu a vidíte, či to stojí za to. A momentálne to tak nie je,“ povedal herec Kit Harington. „Momentálne to nie je na stole, pretože sme nevedeli nájsť ten správny príbeh, ktorým by sme povedali, ako veľmi sme ním boli nadšení na začiatku vývoja. Preto sme sa rozhodli, že ho zatiaľ odložíme. V budúcnosti môže nastať čas, keď sa k tomu vrátime, ale momentálne nie," uzavrel.

Navrhovaná séria, v ktorej by si Harington zopakoval svoju rolu Jona Snowa, sa prvýkrát objavila v júni 2022. Autor knihy George R. R. Martin túto správu potvrdil neskôr v tom mesiaci a povedal, že Harington bol v skutočnosti ten prvý, ktorý tento nápad priniesol." Šéf HBO Casey Bloys však minulý november jasne naznačil, že okrem oficiálne ohlásených spin-offov neexistuje „nič iné, čo by sa blížilo k schváleniu alebo spusteniu produkcie."

Fanúšikovia Hry o tróny nemusia smútiť. Už 17. júna dorazí 8-dielna druhá séria Rodu draka a v roku 2025 sa predstaví úplne nová miniséria.

Novinka A Knight of the Seven Kingdoms (Rytier siedmich kráľovstiev: Potulný rytier) dokonca pozná dátum predbežnej premiéry a to je koniec roka 2025. Prequel bol oficiálne oznámený v apríli 2023, pričom samotná produkcia by sa mala začať v lete tohto roka.

Sto rokov pred udalosťami seriálu Hra o tróny sa po Západozemou potulovali dvaja hrdinovia… mladý, naivný, ale odvážny rytier ser Duncan Vysoký (Claffey) a jeho malý panoš Egg (Ansell). V dobe, keď rod Targaryenovcov stále drží Železný trón a spomienka na posledného draka ešte nevymizla zo živej pamäti, čakajú na týchto nepravdepodobných priateľov veľké osudy, mocní nepriatelia a nebezpečné činy.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Game of Thrones #seriál Hra o tróny