Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Najväčší súboj seriálov sa znova môže začať: Markíza s Jojkou si nič nedarujú

V utorok sa po niekoľkotýždňovej pauze opäť rozhorí tuhý boj o diváka.

22.01.2024 06:00
nemocnica, Foto:
V utorok večer sa vracia do vysielania Jojky Nemocnica.
debata (2)

Markíza už o pár hodín nasadí piatu sériu hitu Dunaj, k vašim službám, napokon Jojka nezostane v úzadí a predčasne pridáva poslednú sériu Nemocnice. Pôvodne sa zdalo, že si lekárska dráma počká na premiéru až do februára, napokon skoršie nasadenie Dunaja prinútilo Jojku konať. Jedno je však isté, Nemocnica vstupuje do svojej rozlúčkovej sezóny. To však neznamená, že tvorcovia rezignoval na dej. Fanúšikovia sa môžu tešiť na poriadne zvraty.

V novembri Nemocnicu sledovalo v priemere 372-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, maximom bolo 411-tisíc divákov. V obchodnej cieľovej skupine 12 – 54 a so započítaním trojdňovej oneskorenej sledovanosti si pripísala priemerný rating 5,7% a trhový podiel 21,4%.

Najväčšie drámy nám v živote prináša láska. Šťastná, no predovšetkým nešťastná. Dlho diváci sledovali, ako sa vyvíja vzťahový trojuholník medzi Jakubom Zimom (Robo Jakab), Adrianou Rakovskou (Kristína Turjanová) a Danielom Vajnorským (Pavol Plevčík). Ich osudy plné zvratov a nečakaných prekvapení bude hlavným ťahákom novej sezóny. Rovnako bude zaujímavé sledovať, ktorým smerom sa posunie osud ťažko skúšanej Hany Turčanovej (Dominika Morávková). Zbavila sa zloducha, no netušíme, či v jej srdci ostáva miesto pre nový vzťah.

Marek Hauptmann (Marek Majeský) vyhral veľký boj, jeho nádor bol ohraničený a nešíri sa ďalej. Marek ostáva riaditeľom, no čoraz častejšie na jeho dvere klope blcha, ktorú si sám nasadil do kožucha. Rita Bilá (Henrieta Mičkovicová). Nová primárka Denisa Antalová (Eva Mores) je bystrá a schopná žena, ktorej sa Bílej praktiky od začiatku nepozdávajú.

Doktor Balog (Alexander Bárta) je stálicou príbehu a vládne silnou rukou. Je to práve on, kto ako prvý podáva Rite Bílej pomocnú ruku a odmieta protesty Denisy a predovšetkým doktora Mišiaka (Juraj Hrčka). Popri práci sa pripravuje na Rebekin (Nela Pocisková) pôrod a úlohu otca.

Doktor Vrabec (Ľuboš Kostelný) si užíva lásku Jarky (Stanislava Kašperová). No v nasledujúcej sérií dostane Vrabec ponuku, ktorá sa neodmieta a stojí doslova pred Soffiinou voľbou – vyberie si medzinárodnú slávu, alebo rodinu?

Melancholický gróf Juraj Révay (Juraj Loj) sa pobil s osudom a konečne sa oslobodzuje od minulosti. Do jeho osudu však zasiahne návrat Mariána Turčana (Tomáš Turek). Plachý šľachtic sa musí prejaviť ako hrdina, ktorý bráni Hanu.

Traja obľúbení študenti, Jerguš (Jerguš Horváth), Sandra (Sandra Lasoková) a Lukáš (Kristián Baran) sa stávajú lekármi a musia sa pobiť o miesta v nemocnici. Z trojice nerozlučných priateľov sú odrazu sokmi a fair play ide často stranou. Spory sa medzičasom urovnali medzi úžasnou dobráčkou Valikou (Judita Hansman) a Beátou (Barbora Švidraňová). Nakoniec je Valika v mnohom jediná, kto dokáže Beáte v ťažkej chvíli podať pomocnú ruku.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #TV JOJ #seriál Nemocnica #televízna sezóna 2023/2024