Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Správa, ktorá poteší: Možno tento seriál nepoznáte, ale stáva sa z neho veľký hit. A dostáva novú sériu!

Obľúbili ste seriálového Medveďa (The Bear)? Tretia séria je na ceste! Seriál je na Slovensku dostupný prostredníctvom streamovacej služby Disney+.

21.11.2023 06:00
the bear, medveď, Foto:
Divákmi, ale aj kritikmi oceňovaný seriál Medveď dostáva tretiu sériu. Na Slovensku je seriál dostupný na Disney+.
debata

A práve tá pred časom oznámila, že tretia séria seriálu, ktorý si získava čoraz viac divákov a ešte viac nominácií na prestížne ocenenia, bude čoskoro pokračovať.

Alexandra Dubovská Čítajte aj Šéfka produkcie Markízy: Ďalšia séria Dunaja bude strhujúca, máme však už náhradu. Píšeme aj nový denný seriál, ktorý vystrieda Mamu

„Seriál Medveď, ktorý si získal divákov prvou sériou, aby v tej druhej dosiahol ešte väčší úspech, sa stal kultúrnym fenoménom,“ povedal Nick Grad, prezident spoločnosti FX Entertainment.

„Sme veľmi hrdí na spoluprácu s Christopherom Storerom, Joannou Calovou, Joshom Seniorom a zvyškom tvorivého tímu, ako aj na skvelé herecké obsadenie na čele s Jeremym Allenom Whiteom, Ayo Edebiriovou a Ebonom Moss-Bachrachom. To, čo spolu so štábom dokázali, je skutočne pozoruhodné a my a naši partneri zo spoločností Hulu a Disney+ sa spolu s fanúšikmi tešíme na ďalšiu kapitolu príbehu Medveďa.“

Bratislava, Staré mesto Čítajte aj Cena, ktorá vyrazí dych: Byt za 3 milióny eur prinesie rekonštrukcia vzácnej historickej pamiatky v Bratislave

Prvá séria seriálu je aktuálne nominovaná na 13 cien Emmy, vrátane nominácie na výnimočný komediálny seriál, ale aj hereckých nominácií pre Jeremyho Allena Whitea, Ebona Mossa-Bachracha, Ayo Edebiriovej, Jona Bernthala a Olivera Platta. Okrem toho si vyslúžila nominácie za scenár, réžiu, kasting, produkčný dizajn, strih obrazu, strih zvuku a mix zvuku. Kritikmi oceňovaný seriál bol v prvej sérii ocenený ako televízny program roka AFI a nazbieral množstvo cien vrátane WGA Award, PGA Award, Film Independent Spirit Award, American Cinema Editors Award a ACE Eddie Award. Jeremy Allen White navyše získal Zlatý glóbus a ceny SAG a Critics Choice Award za hlavnú mužskú úlohu v komediálnom seriáli.

V druhej sérii sa Carmen „Carmy” Berzatto (Jeremy Allen White), Sydney Adamuová (Ayo Edebiriová) a Richard „Richie“ Jerimovich (Ebon Moss-Bachrach) snažili premeniť ich špinavý sendvičový podnik na štýlové miesto. Zatiaľ čo bistro obracali hore nohami, zvyšok tímu podstupoval vlastnú cestu premeny. Všetci boli nútení konfrontovať sa so svojou minulosťou, aby zistili, kým sa chcú stať v budúcnosti.

Rýchlo však zistili, že jediná vec, ktorá je ťažšia ako vedenie reštaurácie, je otvorenie novej. Tím čelil nielen šialenej byrokracii spojenej s vydávaním povolení a dohadovaním sa s dodávateľmi, ale aj kráse a zároveň tvorivému trápeniu pri plánovaní nového menu. Nový začiatok priniesol nový prístup a zameranie sa na pohostinnosť. Celý tím bol nútený spojiť sily a posunúť hranice svojich schopností aj vzťahov. Zároveň sa učili, čo znamená slúžiť, a to nielen návštevníkom, ale aj sebe navzájom.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Disney+