Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Mala to byť veľká novinka: Seriál, ktorý nakrútila aj Markíza, má v USA obrovské problémy

Francúzsky originál, ktorý nakrútila aj Markíza nemá v USA na ružiach ustlané. Čaká ho veľký odklad.

31.10.2023 06:00
nikol Foto:
Záber zo seriálu Výnimočná Nikol.
debata

Bola to bombastická správa, keď jedna z najväčších amerických televízií oznámila, že chce adaptovať populárny európsky seriálový námet. Pôvodný francúzsky formát High Potential, ktorý dobre poznajú aj slovenskí diváci, vďaka televízií Markíza, mal dostať americkú verziu. Minulú jeseň mala Výnimočná Nikol premiéru a aktuálne sa čaká na premiéru druhej série. Dočkal sa viacero adaptácií v rôznych európskych krajinách. Svoju verziu natočila aj česká Nova.

dunaj, Čítajte aj Únos, smrť nacistu: Markizácky seriál priklincoval Slovákov k televízorom, túto métu ešte nikdy neprekonal!

Hlavnej úlohy sa v slovenskej verzii bravúrne zhostila Táňa Pauhofová. Tá v seriáli stvárňuje Nikol Tichú, slobodnú matku troch detí, ktorá síce nikdy nedokončila ani strednú školu, ale má nadpriemerne vysoké IQ 160 a v sebe hlboko zakorenený zmysel pre morálku. Zároveň sa riadi heslom „čo na srdci, to na jazyku“, čo ju zaťahuje do veľkého množstva konfliktných, ale aj komických situácií. Ako sa z obyčajnej upratovačky stane dôležitou posilou policajného zboru?

Takto vyzerá markizácky seriál Výnimočná Nikol Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Nový seriál Výnimočná Nikol bude mať premiéru...
streamovacia služba, tv Čítajte aj Známa streamovacia služba zvyšuje cenu predplatného o desiatky percent

„Americkú Nikol“ stvárni herečka Kaitlin Olson, známa z viacerých komediálnych seriálov (The Mick, Hacks). Jej policajného parťáka si zahrá Daniel Sunjata (Manifest, Echoes, Diabol nosí Pradu). Policajnú vyšetrovateľku, ktorú u nás stvárnila Dominika Morávková, v USA prevezme herečka Javicia Leslie. Tá sa nedávno preslávila ako seriálová Batwoman, pričom išlo o prvý LGBTI+ superhrdinský seriál vôbec. Sekundovať jej bude herec Deniz Akdeniz. Ten ukázal svoj talent v dvoch sériách hitu Letuška (The Flight Attentand) spolu s Kaley Cuoco.

Baneery Dráčika Čítajte aj Dráčik má názor na všetko. Konflikt Izraela a Palestíny má podľa majiteľa jednoznačný dôvod

Pôvodné správy hovorili o tom, že americká verzia bude mať premiéru túto jeseň. Avšak do smelých plánov zasiahol štrajk scenáristov, ktorý na päť mesiacov paralyzoval produkciu filmov a seriálov. Hoci sa pred niekoľkými týždňami skončil, pre televízie je nemožné vrátiť do hry o diváka všetky tituly. Prednosť dostanú dlhoročné stálice, ktoré sú už zabehnuté a novinky musia počkať. Hoci scenáristi pracujú, bude trvať ešte niekoľko týždňov, kým bude možné spustiť samotné nakrúcanie.

Rok 2023 je „zabitý“, čo sa týka možných premiér. Výrazne osekané nové série by sa mohli objaviť v úvodných týždňoch roka 2024. Televízia ABC sa však rozhodla, že nový seriál High Potential, ktorému značne verí, že by mohol byť veľkým hitom radšej odpratala do bezpečia a premiéru posunula na jeseň 2024.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #TV Markíza #seriál Výnimočná Nikol #štrajk scenáristov