Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Vytúžené sa čoskoro stane skutočnosťou: Top komediálny seriál sveta sa vráti

Niekdajší najsledovanejší komediálny seriál na svete sa čoskoro vráti! Je v tom však jeden háčik...

13.04.2023 06:00
teória veľkého tresku, big bang theory, Foto:
Teória veľkého tresku dostane nový seriál!
debata

Teóriu veľkého tresku netreba televíznym fanúšikom predstavovať. Dodnes patrí medzi najsledovanejšie seriály na streamovacej platforme HBO Max, ale aj v klasickom televíznom vysielaní. Slovensko nie je výnimkou.

hbo max, hbo, Čítajte aj Svetová streamovacia služba ohlásila koniec: Čo to znamená pre slovenských divákov?

Komediálny megahit má na konte 12 sérií a 279 epizód, vysielal sa v rokoch 2007 – 2019 a stal sa absolútnym televíznym fenoménom. O to viac boli diváci sklamaní, keď sa tvorcovia rozhodli ukončiť výrobu po dvanástich rokoch. Nebolo to však ich prvotné rozhodnutie. Sledovanosť Teórie veľkého tresku bola aj po rokoch stále vysoká a televízia CBS bola ochotná zaplatiť rekordné honoráre hereckým predstaviteľom, aby zostali aj na trinástu a štrnástu sériu. Všetko vyzeralo veľmi nádejne, keď napokon prekvapil Jim Parsons (Sheldon). Ten požiadal tvorcov, ak by boli schválené ďalšie dve série, aby ho z príbehu „vypísali“ a on mohol skončiť. Nepomohol ani rekordný honorár 50 miliónov dolárov, ktorý by herec mohol zinkasovať.

Koniec Teórie veľkého tresku v obrazoch Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Nadšenie z opraveného výťahu nemalo konca....
lets dance, Čítajte aj Veľkonočná sledovanosť: Len dva divácke hity, ľudia to televíziám poriadne spočítali

Tvorcovia si, pochopiteľne, nevedeli predstaviť seriál bez tejto ústrednej postavy a nechceli sa púšťať do experimentu na divákoch a pokračovať bez Sheldona. Padlo teda rozhodnutie ukončiť výrobu a napísať príbeh tak, aby dostal uspokojivú bodku a zároveň, aby si ponechali scenáristi pootvorené dvierka pre možný návrat v budúcnosti.

Krátko po poslednej epizóde sa šírili zvesti o možnom spin-offe, ktorý by sa zameral na vybrané postavy z pôvodného seriálu. Nikdy však nedošlo k realizácii a obľúbení herci sa postupne rozpŕchli do iných projektov.

Vydrica Čítajte aj Neuveriteľné: Takto bude vyzerať nové bratislavské Podhradie. Zachránené pamiatky, ale aj výťah na hrad

Pozornosť tvorcov sa zamerala na prvý hraný spin-off seriál o mladom Sheldonovi. No aj ten zrejme speje do svojho konca. Vyzerá to tak, že pripravovaná siedma séria, ktorá bude mať premiéru túto jeseň, bude posledná.

Geissenovci Čítajte aj Už sa to blíži: Poznáme dátum, kedy uvidíte, čo všetko Geissenovci zažili a postvárali na Slovensku

A diváci sa stále nevedia nabažiť Teórie veľkého tresku. Spoločnosť Warner Bros. Discovery, ktorá pred pár hodinami oznámila koniec streamovacej platformy HBO Max a štart úplného nového globálneho hráča s názvom Max, avizuje nakrútenie nového spin-offu zo sveta Teórie veľkého tresku. Kompetentní sú si vedomí, že potrebujú nalákať veľké množstvo predplatiteľov na exkluzívny obsah a značka Teória veľkého tresku je obrovským lákadlom.

Hlavný autor pôvodného seriálu Chuck Lorre dostal zelenú vytvoriť nový spin-off. Nateraz nie sú známe detaily, keďže prípravy sú v počiatočnej fáze vývoja. Isté je jedno, že nepôjde o priame pokračovanie „pôvodnej Teórie“, nie je však vylúčené, že sa v seriáli objavia milované postavy ako hostia.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Teória veľkého tresku #HBO Max #streamovacia služba Max