Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Takýto úspech sa nepodaril žiadnemu slovenskému seriálu: Uvidia ho diváci v USA!

Televízia JOJ pokračuje v úspešnom ťažení distribuovania svojich seriálov do celého sveta. Iba pred pár dňami oznámila, že prémiová miniséria Ultimátum sa môže dostať do svetovej ponuky vďaka účasti na medzinárodnom televíznom veľtrhu. Teraz oznámila, že jej najdrahší seriál Slovania smeruje do USA! Je to prvýkrát, keď bude vysielaný slovensko-ukrajinský seriál za oceánom.

04.11.2022 10:01
slovania, tomáš maštalír, Foto:
Slovania idú do sveta! Seriál sa dočká premiéry v USA.
debata (14)

Seriál Slovania nakrútila televízia JOJ v slovensko-ukrajinskej koprodukcii, v produkčnom trojlístku spoločností Wandal Production, European Partnership Media Group a Slovenská produkčná. Tak veľkovýpravný seriál bol iba v slovenských podmienkach nerealizovateľný, no s podporou ukrajinského ministerstva kultúry sa ho podarilo nakrútiť vo svetovej kvalite.

ultimátum, ján koleník, Čítajte aj Svetový úspech Jojky: Toto ešte nedokázal žiadny iný slovenský seriál

Po tom, ako JOJ Group postúpila vysielacie práva na výpravný seriál Slovania platforme HBO Max, prichádza ďalšia kľúčová správa o ďalšom úspechu. Seriál si budú môcť americkí diváci pozrieť v ponuke streamovacích služieb Amazon FreeVee, Tubi a The Roku Channel od 8. novembra.

„Je to prvý seriál u nás, ktorý mapuje obdobie Slovanov tak hlboko do minulosti a okrem toho je veľmi dobre napísaný. Mix všetkých týchto atribútov spolu s filmovou produkciou a kvalitou prevedenia z nášho seriálu robí veľmi žiadaný produkt. Seriál Slovania od začiatku vzbudzoval veľkú pozornosť nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí a som veľmi rád, že prekročil naše hranice až do Ameriky,“ povedal Marcel Grega, generálny riaditeľ JOJ Group.

The Crown, koruna, Čítajte aj Seriálový november: Sex vysokoškoláčok, výpravná novinka od Disney+, ale aj prvé záblesky Vianoc
Seriál Slovania na prvých záberoch Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Jana Kvantiková a Zuzana Fialová na prvých...

„Som šťastná, že sú to práve Slovania, ktorým sa ako prvému slovenskému seriálu podarilo dostať na americký trh. Je to pre nás veľká satisfakcia a odmena za našu prácu,“ hovorí producentka Wanda Adamík Hrycová.

O práva na seriál Slovania majú záujem aj ďalšie streamovacie služby a sú predmetom rokovania vo viacerých európskych krajinách. JOJ Group tak pokračuje v úspešnom predaji vlastnej produkcie do zahraničia, pričom v posledných rokoch mali o ňu záujem nielen krajiny z Európy a Blízkeho východu, ale aj z Latinskej Ameriky.

Postavy zo seriálu Slovania Fotogaléria - 6 fotiek Všetky fotky
Zuzana Fialová v seriáli Slovania.
rod draka, Čítajte aj Hra o tróny to opäť dokázala: Pokorila celý svet, Rod draka je absolútnym triumfom

O čom sú Slovania?

Dobrodružný príbeh sa odohráva v 7. storočí nášho letopočtu, v čase pred spojením slovanských kmeňov. Hradiská Veľký stôl a Furnau v Karpatskej kotline majú dobré susedské vzťahy, príchod plieniacich kočovných kmeňov Avarov však pre všetkých znamená začiatok boja. Tento dvanásťdielny slovensko-ukrajinský seriál Slovania, ktorý sa nakrúcal v Žytomyri a v jeho okolí neďaleko Kyjeva, je fiktívnou rekonštrukciou historicko-dobrodružného príbehu.

© Autorské práva vyhradené

14 debata chyba
Viac na túto tému: #TV JOJ #seriál Slovania #televízna sezóna 2022/2023