Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Netflix pozastavuje nakrúcanie seriálu Koruna: Alžbeta II. ho vraj nikdy nevidela

Unikátny životopisný seriál o, už teraz, zosnulej kráľovnej Alžbete II. produkuje, v týchto mesiacoch, svoju poslednú sériu. Z úcty k veľkej svetovej osobnosti padlo rozhodnutie na nejaký čas zastaviť kamery a venovať panovníčke rešpekt.

09.09.2022 07:54
the crown, crown, koruna, olivia colman, Foto:
Seriál Koruna smeruje do finále. Šiesta séria, ktorá sa aktuálne nakrúca bude posledná.
debata

Hlavný autor seriálu – scenárista Peter Morgan to povedal jasne: „Koruna je jej milostný list a zatiaľ k tomu nemám čo dodať, len ticho a rešpekt. Očakávam, že prestaneme nakrúcať aj z rešpektu,“ uzavrel.

koruna Čítajte aj Iba jediný seriál na svete to dokázal! Takto vyzerá unikátny pohľad na život Alžbety II.

Seriál Koruna mal na Netflixe premiéru v roku 2016, prvé dve sezóny hrala Claire Foy kráľovnú Alžbetu. Foy vyhrala prestížnu cenu Emmy za najlepšiu herečku v dráme za 2. sériu. Olivia Colman prevzala rolu v 3. a 4. sérii, minulý rok vyhrala cenu Emmy za 4. sériu, pričom šou vyhrala cenu aj za Vynikajúci dramatický seriál. Imelda Staunton preberá hlavnú úlohu pre nadchádzajúcu 5. sezónu, ktorá sa má na Netflixe objaviť v novembri, šiesta a posledná sezóna je momentálne vo výrobe.

alžbeta II. alžbeta, Čítajte aj Pohľad na ňu vždy uchvátil! Toto sú najlepšie filmy a seriály o kráľovnej Alžbete II.

Výkonný producent Stephen Daldry pred rokmi predpovedal, že v prípade kráľovninej smrti sa produkcia pozastaví, podľa termínu: „Nikto z nás nevie, kedy ten čas príde, ale bolo by správne a správne prejaviť kráľovnej úctu. Bola by to jednoduchá pocta a prejav úcty. Je globálnou osobnosťou a to je to, čo by sme mali robiť."

Takto vyzerá seriál Koruna Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Koruna bude čoraz ťažšia a Alžbeta osamelejšia.

Čo hovorila kráľovná na tento seriál, ktorý postupne vzbudil aj negatívne vášne na britskom kráľovskom dvore?

Británia Karol III. prejav kráľ Čítajte aj Karol III. sa po prvý raz prihovoril ako kráľ, znela nová hymna

Štvrtá séria, ktorá sa dostala do obdobia, keď sa k moci dostala Margaret Thatcherová sa zamerala na najmä na prvé začiatky vzťahu Diany a Charlesa a následne sa posunula do čias ich búrlivého manželstva. Tieto časy si mnohí ešte pamätajú a kráľovský dvor šípil vlnu kritiky. Požadoval, aby Netflix pred každú epizódu pridal poznámku, že ide o fikciu, nie je o reálne skutočnosti. Streamovací gigant to odmietol, pretože sa vraj snaží maximálne hodnoverne prerozprávať udalosti.

richard dírer, Čítajte rozhovor Moderátor Dírer z ta3: O čom by som sa bavil s extrémistami? To by museli mať nejaký program

Zosnulá kráľovná bola známa svojou zdržanlivosťou a diplomatickými vyjadreniami. O „svojom“ seriáli Koruna sa nikdy na verejne nevyjadrila.

Piata séria Koruna má naplánovanú premiéru na tohtoročný november, šiesta a finálová by sa mala objaviť o rok neskôr na Netflixe. Prestávka v nakrúcaní bude trvať nevyhnutný čas počas smútočného obdobia, ktoré v Británii aktuálne zavládlo.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #úmrtie #Alžbeta II.