Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Netflix s ďalším prepadákom! Nepodarilo sa mu zachrániť prekliatych zombíkov

Za ostatné mesiace ide o druhú novinku, ktorú Netflix "zarezal" len pár týždňov po premiére.

19.09.2022 06:00
Resident Evil, Foto:
Novinka Resident Evil nemilosrdne končí na Netflixe po jednej sérii.
debata
Lenka Jesenáková Čítajte aj Odborníčka na mediálny biznis: Streamovacie služby považujeme za luxus, pomáha to klasickým televíziám

Mala to byť veľká seriálová udalosť tohto leta! Netflix sa rozhodol zresuscitovať sériu o zombíkoch Resident Evil. Po viacerých béčkových filmoch, ktoré doviedli príbeh do kreatívneho pekla, padlo rozhodnutie, že to chce poriadny reštart. Toto leto mohli diváci vidieť prvú sériu pokusu o záchranu. Ten však zlyhal na plnej čiare.

Vyzerá to tak, že značka Resident Evil potrebuje poriadne dlhý oddych. Ešte ako tak dožíva značka The Walking Dead, inak zombíci nie sú vôbec diváckym ťahúňom. Publikum sa k prvej sérii Resident Evil nedostavilo, navyše prvá séria zinkasovala skôr negatívne kritiky a to bol dostatočný znak toho, aby Netflix zavelil na ústup a plánovanú druhú sériu zrušil.

sledovanie televízie Čítajte aj Slovenské obývačky pozor: Bude ešte viac reklamy v televízii? Nový zákon to umožňuje

A to tvorcovia mali s Resident Evil veľké plány! Príbeh mali vymyslený na niekoľko rokov dopredu a nebáli sa hovoriť až o piatej sérii. Zabudli na fakt, že o úspechu rozhodujú diváci a tí dali jasne najavo, že nová verzia sa im nepáči a neposlali Resident Evil ani do prvej desiatky najsledovanejších seriálov Netflixu.

Ide tak o druhú nadprirodzenú drámu, ktorú toto leto čakal expresný koniec. Rovnako rýchlo Netflix zrušil aj novinku The First Kill. Seriál First Kill je prvou LGBTI upírskou drámou, ktorá mala divákov baviť roky. Dožila sa iba dvoch mesiacoch. Prvá séria mala premiéru iba v júni tohto roka a v auguste Netflix oznámil, že druhá séria nebude. Dôvod je jasný, nedostatočná sledovanosť, slabý ohlas divákov a najmä tvrdá kritika.

Koruna, The Crown Čítajte aj Seriál Koruna prekonáva po smrti Alžbety II. rekordy. Nová séria bude mať čoskoro premiéru

Sarah Catherine Hook hrala ako dospievajúcu upírku Juliette, ktorá musí spáchať svoju prvý vraždu, aby si zabezpečila miesto v krvilačnej línii svojej rodiny. Tiež začne mať zvláštne city k svojej novej spolužiačke Calliope (Imani Lewis), no nevie, že Calliope je premožiteľka upírov. Tvorcovia stavili na drámu medzi mladými dievčatami, ktoré v nadprirodzenom svete stoja proti sebe a prirodzený inštinkt zabiť jedna druhú postupne otupuje vzájomná láska.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #netflix #Resident Evil