Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

RTVS bude mať nový seriál: Spustila nakrúcanie náročnej historickej drámy

Verejnoprávna RTVS sa pustila do nakrúcania ďalšieho nového seriálu.

08.07.2022 06:00
Niekde v Europe, rtvs, Foto:
RTVS nakrúca novú historickú ságu s pracovným názvom Niekde v Európe.
debata (4)

Seriál s pracovným názvom Niekde v Európe mapuje osudy slovenskej rodiny v priebehu rokov 1914 až 1951. V dramatickom príbehu plnom emócii a napínavých situácií budú mať diváci možnosť sledovať najvýznamnejšie historické míľniky nášho národa: prvú svetovú vojnu a rozpad Rakúsko-Uhorska, vznik Československej republiky, druhú svetovú vojnu, Slovenské národné povstanie či Február 1948.

hbo max, hbo, Čítajte aj Šok pre divákov HBO: Pripravte sa na veľké škrty na streamovacej platforme

Všetky udalosti sú súčasťou príbehu Gézu Violu, syna nemeckej evanjeličky Gréty a Slováka Jana Violovského, ktorý si zmení meno a národnosť (Jánoš Viola), aby dostal licenciu na svoju vysnenú krčmu.

„Na začiatku všetkého stála snaha prerozprávať príbeh osudov rodiny krčmárov, tak ako ho determinovala doba. Spojiť malé, súkromné rodinné dejiny s tými veľkými. Ukázať ľudskú snahu, túžbu po láske a obyčajnom naplnenom živote i za cenu vzdoru a vzoprenia sa a zároveň ukázať, čo sa nám deje so životmi, keď nám do nich vstúpia geopolitické zmeny,“ povedala autorka scenárov Scarlett Čanakyová.

Natalie Portman, Chris Hemsworth, thor 4. Čítajte aj Nová marvelovka je zbesilá jazda: Thor srší humorom, iróniou. Stačí to na pobavenie?

Režisérom novej historickej rodinnej ságy RTVS je Ján Sebechlebský, kameramanom Tomáš Stanek a diváci sa môžu tešiť na hercov Daniela Žulčáka, Dominiku Morávkovú, Zuzanu Mauréry, Martina Šalachu, Mateja Landla, Danu Košickú, Romana Poláčika, Judit Bárdos, Dana Fischera, Petra Kočiša, Adyho Hajdu a mnohých ďalších.

Martin Pyco Rausch Čítajte rozhovor MrPYCO: Robím všetko preto, aby ste na mojom profile dostali na niečo chuť

„Historický seriál zo začiatku 20. storočia Niekde v Európe je po veľmi dlhom čase návratom RTVS k mapovaniu našej histórie filmovými prostriedkami. Som veľmi pyšný na to, že padla prvá klapka tohto rozsiahleho diela. RTVS na ňom veľmi intenzívne pracovala uplynulých 5 rokov a bude to najväčší seriál RTVS v histórii. Som presvedčený, že po takých dielach ako je Vivat Beňovský! alebo Alžbetin dvor si aj seriál Niekde v Európe nájde toľko priaznivcov ako tieto dve klasiky zlatého fondu RTVS. Tvorcom seriálu držím palce,“ povedal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Po úspešnom Hniezde a Priznaní ide o ďalší prémiový titul, ktorý sa chystá do vysielania.

© Autorské práva vyhradené

4 debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #seriál Niekde v Európe