Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Ultimátum žne medzi Slovákmi úspech! To, čo sa však stalo v Česku málokto čakal

Vyzerá to tak, že slovenský seriál z produkcie Jojky a Českej televízie bude mimoriadne úspešným diváckym projektom na oboch stranách rieky Moravy.

09.04.2022 07:00
ultimátum, koleník, Foto:
Ultimátum trhlo v Čechách rekord.
debata (3)

Jojka hovorí o osemdielnej minisérii ako o televíznom evente tejto sezóny. Filmový spôsob produkcie, akčný príbeh, ale aj herecké obsadenie zaujalo. Seriál s druhou epizódou vysielanou pred týždňom potvrdil status jednotky na trhu a udržal si gro publika z prvej časti. Tú sledovalo 380-tisíc divákov, si vyslúžila skvelú 8,2% sledovanosť a 18,4% podiel v cieľovke 12+.

ultimátum, ján koleník, Čítajte aj Konečne je tu niečo, čo slovenská tvorba roky potrebovala! Jojka nakrútila svoj top seriál

Druhú epizódu si minulú sobotu pustilo 335-tisíc divákov. V cieľovke 12 – 54 táto časť získala 6,3% s podielom 16,3% a v tejto obchodne relevantnej diváckej skupine bola Jojka jednotka na trhu. Záhady tela na RTVS sledovalo 387-tisíc pri trhovom podiele 17,1% v cieľovej skupine 12+ a taktiež sa stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa. Divákov zaujala aj talk-šou Neskoro večer, ktorú sledovalo 326-tisíc divákov pri trhovom podiele 16,7% v cieľovej skupine 12+, ktorá bola v danom čase taktiež jednotkou v sledovanosti.

Michal Kollar Čítajte rozhovor Ultimátum má viac trikov ako prvý Pán prsteňov, hovorí režisér Michal Kollár

Minulú sobotu malo Ultimátum premiéru aj v Čechách. Česká televízia vyhradila tejto minisérii lukratívny časový slot, teda nedeľný večer, v ktorom vysiela svoju pôvodnú tvorbu. Tá pravidelne valcuje v rebríčkoch sledovanosti.

morbius, Čítajte aj Prečo tento film vôbec vznikol? Toto je premárnená šanca a kreatívne peklo

Prvá epizóda vysielaná v Česku zbúrala všetky rekordy a prekonala aj komerčné stanice. Diváci však zostali nemilo prekvapení, keď zistili, že Ultimátum bolo predabované do čestiny, za čo si televízii diváci adresovali kritiku na sociálnych sieťach. Pýtajú si pôvodné znenie. Túto epizódu si v nedeľu v Čechách pozrelo neuveriteľných 1,2 milióna divákov. Česká televízia bola jednoznačnou jednotkou na trhu v oboch tamojších meraných cieľových skupinách.

Konkurenčná ťažisková šou na Nove – Tvoja tvár znie povedome – sa musela zmieriť s výrazne nižším výkonom. Šou si pozrelo 685-tisíc divákov.

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #sledovanosť #TV JOJ #seriál Ultimátum