Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Bude to seriálový hit tohto roka? RTVS štartuje voľné pokračovanie Hniezda

Už v nedeľu večer na Jednotke odštartuje seriál Priznanie. Hoci tvorcovia tvrdili, že osudy postáv zo seriálu Hniezdo sú uzavreté, nie je to celkom tak... Po dvoch rokoch prichádza voľné pokračovanie, v ktorom sa objavia viaceré postavy z pôvodného seriálu. Doplnia ich nové charaktery, ale aj samotný príbeh. Poďte sa zoznámiť so seriálom Priznanie!

09.01.2022 07:00
priznanie, Foto:
Seriál Priznanie štartuje od 9. januára na Jednotke.
debata (1)

Hlavnou postavou seriálu Priznanie bude Sýrčanka Lejla, mladá čakateľka na azyl, poznačená tragickou minulosťou. Na Slovensko prichádza aj s malým synčekom Sámim. Zúfalá žena z vojnou zničenej krajiny vstúpi do života nielen rodiny Važanovcov, ktorých diváci poznajú zo seriálu Hniezdo. Lejlu si zahrá herečka Angelika Sbouli.

this is us, Čítajte aj Aký bude seriálový január? Predsa plný premiér, toto si nenechajte ujsť

„Táto postava mi do života priniesla kus dôležitého poznania. Mám s ňou spoločnú hodnotu lásky a zmysel pre to, čo je v živote skutočne dôležité. Lejla je pre mňa stelesnením zodpovednosti za vlastnú slobodu,“ hovorí herečka Sbouli. V seriáli Priznanie sa diváci budú stretávať naďalej aj s Kristínou Važanovou v podaní Soni Norisovej. Kristína je milujúca manželka a matka dvoch detí. Tretie dieťa, Filipka, splodila neželane, mimo manželského zväzku. V súčasnosti je to jediná majiteľka krajčírskej dielne a živiteľka rodiny.

šťastní vs. šťastní, Čítajte aj Prichádza veľkolepý nával slovenských seriálov! Toto všetko uvidíte v januári

Jej manželom je Michal Važan, majiteľ skrachovanej stavebnej firmy, muž ktorý si ctí klasické rozloženie funkcií a povinností muža a ženy v rodine a ktorý prijal Filipka za svojho. V seriáli ho stvárňuje herec Alexander Bárta. Treťou postavou, ktorú diváci poznajú zo seriálu Hniezdo je Marta Fialová. Bývalú tajomníčku na miestnej škole, ktorá z vášnivej lásky zabila svojho muža Petra (Marián Mitaš) a ktorá si v súčasnosti vo väzení odpykáva sedemročný trest, hrá herečka Andrea Karnasová.

hbo max, disney, sky showtime, Čítajte aj Toto bude top televízna udalosť! V roku 2022 na Slovensku odštartujú svetoví hráči

Do deja však vstupujú aj nové postavy. Napríklad slobodná, nekonformná, energická, sociálna pracovníčka pre prácu s emigrantmi Andrea, ktorú si zahrá Rebeka Poláková. Jej kolegom je Marek, v podaní Kamila Mikulčíka. Ide o psychológa, ktorý pôsobil na misiách pri našich vojenských jednotkách v Afganistane a v Sýrii a ktorý je rozvedený, bezdetný, otvorený a váži si priateľstvo a lojálnosť.

silvester, Čítajte aj Sledovanosť na Silvestra: Slováci nekompromisne odignorovali televízie! Vzniká nová tradícia?

Novými hercami sú aj Robert Sipos a Martina Zábranská v úlohách Juraja a Vanesy. Juraj je dvadsaťročný odchovanec detského domova, je úprimný a chce sa vymaniť zo zlých sociálnych pomerov, kvôli láske však príjme účasť na pašovaní cigariet. Vanesa je dcérou majiteľa bazáru s autami, otcom hýčkaná, no nie snobka, túži cestovať a žiť svoj život. Spomínaného majiteľa autobazáru si zahrá herec Ivan Krúpa v úlohe vdovca Forgáča. Na stope zločinu bude v seriáli Priznanie herec Ondrej Daniš v úlohe Oskara – kriminalistu a vyšetrovateľa nelegálnej prevádzačskej činnosti.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #seriál Priznanie