Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Nuda cez víkend? V kinách na vás čaká akcia, zábava, horor aj romantika

Do kín sa tento týždeň dostala marvelovka na ázijský spôsob Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch, horor Vtelenie zla, komédia Večierok, dokument o najstaršej školáčke Gogo, "slaďák" After: Tajomstvo, ale aj Baby šéf: Rodinný podnik.

05.09.2021 09:23
Shang Chi Foto:
Nová marvelovka v kinách Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch.
debata

Marvelovka Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch

Marvelovka, kde je hlavným hrdinom úplne nový superhrdina čínskeho pôvodu Shang-Chi a pre diváka odkrýva svet kung-fu a drakov. Nový hrdina je obyčajný človek, ktorý je konfrontovaný so svojou minulosťou. Objaví svoje magické schopnosti a naučí sa ich využívať. Je zapletený do siete tajomnej organizácie Desať prsteňov a musí sa vysporiadať so záporákom Mandarinom.

Filmový debut komika Michala Suchánka: Večierok

Na večierku sa postupne schádzajú bývalí spolužiaci. Toto stretnutie by sa pravdepodobne nieslo v duchu ľahkého žartovania a nostalgických spomienok, avšak miesto ďalšieho spolužiaka zazvoní podomový predavač a prinesie nečakanú správu o kamarátovi, ktorý už nikdy nedorazí. Účastníci večierku sa za ním spoločne vydávajú autobusom. Počas cesty sa ukáže, že rozprávať o skutočných pocitoch je omnoho zložitejšie, než sa na prvý pohľad zdá. Vo filmovom debute známeho českého herca a komika Michala Suchánka účinkujú Jiří Langmajer, Tatiana Dyková, Karel Roden, Marek Taclík, Matěj Dadák, Marián Čekovský, Nela Boudová, Miroslav Vladyka a ďalší.

Horor: Vtelenie zla

Filmár James Wan, ktorý rozbehol série Saw, Insidious či v Zajatí démonov, sa vracia k najdesivejším zo žánrov. Snímka Vtelenie zla (Malignant) sľubuje publiku poctivé zimomriavky v jedinečnom štýle, ktorý je Wanovi vlastný.

Vtelenie zla, Čítajte viac Radi sa v kine bojíte? Tak túto filmovú novinku musíte bezpodmienečne vidieť

Fascinujúci dokument o najstaršej školáčke: Gogo + Miro jilo

Nezáleží na tom, koľko rokov máte, ale ako vám chutí život. Dôkazom tejto tézy je dokument Gogo režiséra Pascala Plissona. Keď Priscilha Sitieneiová, zvaná Gogo (teda babička), nastúpila v 94 rokoch do dedinskej školy v Ndalatu, stala sa najstaršou školáčkou na svete. Matka troch detí, ktorá pracovala sedemdesiatpäť rokov ako pôrodná asistentka, dnes študuje s učiteľmi a žiakmi, ktoré pomáhala priviesť na svet. S podporou svojich 54 pravnúčat a celej školy si stanovila cieľ: zložiť záverečnú skúšku a dokázať, že učiť sa môžeme v každom veku!

Film Gogo sa premieta vo filmových kluboch spolu s krátkym predfilmom Miro jilo.

Rodinná komédia Baby šéf: Rodinný podnik

Baby šéf Ted a jeho brat Tim sú už dospelí a ich cesty sa rozišli, avšak spoločný nepriateľ ich vracia späť do kín. Musia totiž znovu spojiť svoje sily v boji proti ďalšiemu zloduchovi. Tým je Dr. Erwin Armstrong, ktorý má špeciálnu školu, kde učí a vychováva z detí tie najneposlušnejšie malé stvorenia. Jednou zo žiačok tejto školy je práve Timova staršia dcéra, zatiaľ čo jej mladšia sestra Tina sa ako nová agentka organizácie BabyCorp snaží jeho zámer prekaziť. Ale bez otca a jeho brata to nezvládne a aby do školy zapadli, musí ich upraviť do mladšej podoby.

Romantika aj dráma: After: Tajomstvo

Nové filmové pokračovanie s názvom After: Tajomstvo sľubuje nečakané odhalenia o rodinách Tessy i Hardina a tvrdý boj o budúcnosť ich vzťahu. Tessin život sa rozpadáva. Vie, že Hardin ju miluje a urobí všetko preto, aby ju chránil, avšak niekoho ľúbiť a dokázať s ním žiť nie je to isté. Tessu vyčerpáva nekonečný kruh záchvatov žiarlivosti, nepredvídateľného hnevu a odpúšťania. Silu jej citu k Hardinovi už nikdy neprekoná iný muž, nie je však načase posunúť sa ďalej? V hlavných úlohách filmu After: Tajomstvo hrá okrem hlavných hrdinov v podaní Hero Fiennes Tiffina a Josephine Langfordovej aj držiteľka Oscara Mira Sorvino.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #večierok #filmové novinky #oseriáloch #Shang-Chi #Vtelenie zla