Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Prichádza dokonalá komediálna lahôdka! A čerešničkou na torte bude slovenský dabing

Dlhoočakávaný boj o slovenského predplatiteľa na streamovacích platformách začína naberať na obrátkach.

03.03.2021 07:00
priatelia, seriál priatelia, friends, Foto:
Slovenskí diváci dostanú jedinečnú príležitosť vidieť jeden z najlepších sitkomov so slovenským dabingom na HBO GO.
debata

Seriál Priatelia je jedným z najlepšie hodnotených televíznych seriálov, je víťazom niekoľkých Zlatých glóbusov, cien Emmy a držiteľom mnohých nominácií. Vďaka šikovnému a sofistikovanému humoru dáva každá časť možnosť nazrieť do pocitov a myšlienok hlavných postáv – skupiny priateľov žijúcich v New Yorku.

Všetkých 236 častí seriálu sa natáčalo na legendárnej scéne č. 24 filmových štúdií Warner Bros. v Burbanku v Kalifornii. Hlavné postavy stvárnili Jennifer Aniston v úlohe Rachel Greenovej, Courteney Cox ako Monica Gellerová, Lisa Kudrow ako Phoebe Buffetová, Matt LeBlanc ako Joey Tribbiani, Matthew Perry v úlohe Chandlera Binga a David Schwimmer ako Ross Geller.

Počas desiatich sérií sa v hosťujúcich úlohách objavilo mnoho známych hercov a herečiek, a to napríklad Brad Pitt, Reese Witherspoon, Susan Sarandon, George Clooney, Paul Rudd, Tom Selleck, Bruce Willis, Kathleen Turner, Sean Penn, Gary Oldman, Ben Stiller, Winona Ryder a Julia Roberts.

Seriál Priatelia vytvorili Marta Kauffman a David Crane, ktorí sú spoločne s Kevinom Brightom tiež hlavnými producentmi. Priatelia sa vysielali od septembra 1994 do mája 2004. Majú 10 sérií a 236 častí. Všetky časti budú na HBO GO dostupné so slovenským dabingom od 15. apríla.

Príchod Priateľov je predzvesťou pripravovanej špeciálnej epizódy, v ktorej by sa mali stretnúť všetci protagonisti prvýkrát po poslednej klapke v roku 2004. Pôvodne sa mala produkcia realizovať v máji minulého roka. Pandémia plány pozastavila a plány sa presunuli na tento rok.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #priatelia #HBO #HBO Go #oseriáloch