Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Najdrahší seriál sveta sa ešte ani nenakrúca a už má na konte prvé úspechy

Nie je pochýb, že pripravované seriálové spracovanie Pána prsteňov patrí k najočakávanejším počinom najbližšieho obdobia. Zrejme prekoná všetky doterajšie top seriály ako Hra o tróny alebo Zaklínača. Touto ambíciou sa netají streamovacia spoločnosť Amazon, ktorá nový seriál produkuje.

, 20.12.2019 07:00
pán prsteňov, lord of the rings, frodo, Foto:
Vyzerá to tak, že počas najbližších rokov bude seriálový Pán prsteňov hýbať svetom televízie.
debata

Pán prsteňov jednoducho nemôže zlyhať. Dôvod je prozaický. Je to najdrahší seriál v histórii televízie, celkové náklady na práva k majstrovskému dielu od J.R.R. Tolkiena a produkciu prvej série sa vyšplhali na jednu miliardu dolárov. Ak by sa Amazonu nepodarilo vytvoriť niečo jedinečné, bola by to pre túto spoločnosť osudová rana a chyba. Preto aj prípravy na samotné nakrúcanie prebiehajú pomerne pomaly.

Pôvodne sa očakávalo, že by prvá séria mohla uzrieť svetlo sveta v druhej polovici budúceho roka. Práve rok 2020 mal byť tým, v ktorom sa rozpúta obrovský boj o diváka a o piedestál s titulom najlepší seriál. Hra o tróny, ktorá dlhodobo kraľovala je preč a tak miesto je voľné. Netflix tesne pred Vianocami vypustí Zaklínača, o ktorom sa hovorí, že si ukradne srdcia divákov. Samotné HBO pripravuje nový spin-off plný drakov a Amazon stavil na Pána prsteňov.

Lenže už teraz je isté, že minimálne Pána prsteňov uvidia diváci až v roku 2021, rovnako sa neočakáva ani štart nového seriálu z prostredia Hry o tróny.

Stále viac potvrdzuje nové televízne pravidlo, že na dobré si treba počkať a obrovská produkcia si vyžaduje more času. Amazon si teda dáva načas, avšak ešte pred prvou klapkou postupne uvoľňuje nové informácie o seriáli. Prvá séria má mať nezvykle vysoký počet epizód, až dvadsať. Trend je presne opačný, menej epizód, vyšší rozpočet a filmovejší výsledok. Fanúšikovia sa už teraz obávajú, že tvorcovia budú musieť neprimerane naťahovať dej a to ublíži celkovému vyzneniu. Nedá sa prirodzene očakávať, že v každej epizóde budú monumentálne bitky alebo zábery s dychberúcimi špeciálnymi efektmi.

Amazon už aj potvrdil, že vznikne rovno aj druhá séria a pritom samotné nakrúcanie sa ešte ani na Novom Zélande ešte ani nezačalo. Filmári najprv nakrútia prvé dve epizódy, ktoré sa budú posudzovať. Medzičasom štyri mesiace bude produkcia pozastavená. Keď sa vychytajú aj posledné chybičky krásy, prípadne upraví sa scenár a nakrúcanie sa rozbehne na plné obrátky. S úspešným potvrdením aj druhej série bude tak produkcia mimoriadne náročná, lebo sa obe sezóny budú robiť naraz. Teda 40 častí. Tento systém sa už štandardne využíva, šetrí čas aj peniaze, avšak predlžuje sa samotné nakrúcanie a tým pádom aj dátum premiéry.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Pán prsteňov #oseriáloch