Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Susedia potvrdili odchodom neotrasiteľnú pozíciu. Nová séria sa už nakrúca

Vyzerá to tak, že Slováci sa nevedia nabažiť Susedov. Pred dvoma týždňami Markíza končila vysielanie šiestej sezóny a sitkom sa lúčil ako najsledovanejší program dňa v strategickej cieľovke 12 - 54.

25.06.2019 07:00
susedia, marcin, kraus, sládečková, tlučková, Foto:
Susedia sa vrátia na jeseň so 7. sériou.
debata

Nedávno skončená jarná sezóna, ktorá štartovala až v marci, pôvodne sa čakal štart hneď v januári, Markíza však dopriala smiešnej partičke menší oddych a vsunula do vysielania neúspešnú novinku Autoškola, potvrdila svoju dominanciu.

Mohlo by sa zdať, že Susedia po menších a už tradičných zakopnutiach v sledovanosti strácali na sile, opak bol pravdou. Aj jarné epizódy ukázali, že sitkom má svoje skalné publikum, ktoré si týždeň čo týždeň v pondelok večer sadá k televíznym obrazovkám.

Šiesta séria má na konte aj vysielanie jubilejnej stej epizódy, aj rekordy v sledovanosti. Napríklad výkon spomínanej stej epizódy sa vyšplhal po niekoľkých týždňoch nad magickú hranicu desiatich percent, konkrétne 10.8%, s trhovým podielom 28.2%. Celkovo si novú epizódu pozrelo 512-tisíc Slovákov. Susedia nielenže znova pokorilo 10-percentný rating, ale 500-tisícovú hranicu celkového publika.

Akýmsi štandardom pre ešte stále aktuálnu sériu bol 9-percentný rating a celková sledovanosť pod polmilónom. V strategickej cieľovej skupine 12 – 54 boli najsledovanejším nespravodajským programom, v skupine 12+ však nachádzajú pravidelne premožiteľa. Jojkárske Inkognito. Konkurenčné programy pravidelne súperili o prvenstvo v oboch cieľových skupinách.

Susedia sa odobrali na letný oddych v pondelok 10. júna. Rozlúčili sa, ako inak, silnou pozíciou. Hoci celkové publikum oproti predchádzajúcim týždňom kleslo, čo je prirodzený jav vzhľadom na blížiace sa leto, i tak v cieľovke 12 – 54 vyhrali s ratingom 6.6% a 23.1-percentným trhovým podielom. V cieľovej skupine 12+ sa so Susedmi rozlúčilo 334-tisíc divákov.

V septembri sa obľúbená partička vráti v siedmej sérii, tá prinesie veľkú zmenu v deji. Tvorcovia sa rozhodli, respektíve museli zakomponovať tehotenstvo Viki Rákovej do deja. V nových epizódach čaká Ildikó a Lázslóa nečakaná situácia, budú opäť rodičmi a to prinesie mnohé vtipné námety na celé epizódy.

Seriál Susedia Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Susedia si užívajú letný oddych, na jeseň sa...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #susedia #oseriáloch #televízia Markíza