Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Kukura má úlohu písanú na telo. Seriálový Inšpektor Max je večný rebel

RTVS spojila sily s hercom Jurajom Kukurom a od 28. januára ponúkne divákom seriálovú novinku - Inšpektor Max.

20.12.2017 07:00
inšpektor max, juraj kukura, Foto:
Herec Juraj Kukura sa predstaví ako rebel - Inšpektor Max.
debata (1)

Jedenásťdielny seriál Inšpektor Max reflektuje stav spoločnosti, mapuje chronické problémy ako sú korupcia, kriminalita, bezzubá justícia a každodenné negatívne spoločenské javy, ktoré prinášajú napätie a vyhrotené situácie. Každá epizóda seriálu ponúka uzavretý kriminálny príbeh, no zároveň sú všetky spojené hlavnou kriminálnou linkou.

Postava inšpektora bola písaná priamo na telo slovenského herca Juraja Kukuru. Profil hlavného hrdinu – extravagantného no charizmatického človeka s noblesou, ktorý sa vie pohybovať na najvyšších miestach, ale aj na okraji spoločnosti, oplýva iróniou, sarkazmom a nadhľadom, ale ktorý si v krízových momentoch dokáže ísť tvrdo za svojím, dokonale zosobňuje osobnosť Juraja Kukuru.

Kto je hlavná postava? Inšpektor Max je slovenský kriminalista, ktorý sa pred rokmi odsťahoval do Čiech. Odvtedy žije v Prahe a pracuje na pražskej kriminálke. Kriminálne prípady nepoznajú hranice, a tak sa Max mnohokrát dostáva na Slovensko, kde sa musí vyrovnať so svojou vlastnou minulosťou.

Zoltán Max je nezmieriteľný rebel a anarchista v úlohe kriminalistu. Neznáša autority a spoločenské pravidlá, nedokáže sa zmieriť so spoločenským systémom, v ktorom musí žiť, s rozkladom demokracie a apatiou voči vláde oligarchov, ktorí majú korene ešte v predchádzajúcom režime.

Avšak aj ironický starnúci rebel a sukničkár Max, osamotený vo svojich životných postojoch aj v súkromí, dostáva od života šancu na zmenu. Smrť milenky, ktorú nepriamo zavinil, má nečakanú dohru. Max sa po rokoch stretáva so svojou dcérou, ktorú nikdy nepoznal a nemal možnosť vychovávať. Život mu znova ponúka možnosť, aby sa z cynického rebela stal dospelý chlap.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #Juraj Kukura #Inšpektor Max #oseriáloch