Michal Kovačič zakladá vlastný projekt. Spolu s ním ho budú štartovať Adel Ghannam a Barbora Šišoláková. Projekt sa bude volať 360° a pôjde o spravodajský web.
Kovačič to prezradil v diskusii Denníka N počas nedeľňajšieho večera.
„Ideme robiť, čo má nahradiť to, čo mizne z televízií. Kritická politika, investigatíva, vysvetľovanie káuz,“ povedal v diskusii. „Už názvom chceme akcentovať, že ideme proti naratívu, že novinári sú nepriatelia štátu.“

Nebudú fungovať pod veľkým vydavateľstvom a zameriavať sa plánujú na videoformáty – na krátke reportáže ale aj na dlhšie diskusné relácie. „Vieme čo chceme robiť, nie je potrebné, aby sme to robili pod existujúcim médiom. Myslím si, že to zvládneme,“ tvrdí Kovačič.
„360° bude tvoriť 8-členná redakcia zložená zo skúsených televíznych profesionálov. Debaty a duely v nej zastreší moderátor Michal Kovačič, rozhovory a reportáže ex-reportér Televíznych novín Adel Ghannam a investigatívu ex-redaktorka Reportérov RTVS Barbora Šišoláková,“ píšu na Donio, kde spustili kampaň.

Projekt plánujú odštartovať 17. novembra, potrebujú získať približne 50 000 eur. Tie plánujú vyzbierať od ľudí, rozbehli kampaň na Donio.sk. V priebehu prvého dňa kampane vyzvierali viac ako 20 000 eur. „Slobodná žurnalistika bez predplatného dnes nie je možná. Aj vďaka vašej podpore budú najpodstatnejšie rozhovory, najzásadnejšie udalosti aj kontext k dispozícii všetkým, bez rozdielu. Každý človek má právo na kvalitné informácie,“ píšu na webe Donio.
Michal Kovačič dostal v TV Markíza výpoveď po tom, čo v živom vysielaní povedal, že redakcia sa stretáva s pokusmi o cenzúru. Stál na čele odborov spolu s Viktorom Vinczem a Adelom Ghannamom. Barbora Šišoláková len pred niekľokými dňami oznámila svoj koniec v STVR.