Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Kovačič nebude tvárou slovenskej DVTV. Má na to jednoznačný dôvod

Kovačič povedal, že s Miroslavom Frindtom, ktorý na Slovensku zakladá pobočku, majú odlišné novinárske príbehy.

05.07.2024 08:33
michal kovačič, kovačič, voľby, Foto:
Michal Kovačič dostal v Markíze výpoveď.
debata (16)

Na slovenskú mediálnu scénu vstupuje veľký hráč. Svoju pobočku tu otvára DVTV, ktorá je v susednej Českej republike veľmi obľúbená. Investora nehľadajú, podobne ako u susedov sa budú spoliehať na peniaze od divákov.

Už od prvej správy o vstupe DVTV na slovenský trh sa špekulovalo, či jej novou tvárou nebude aj Michal Kovačič. Ten však tieto správy vylúčil, má totiž problém s Miroslavom Frindtom, ktorý na Slovensku zakladá DVTV.

Martiny Šimkovičová Čítajte viac Šimkovičová: S novým štatutárom STVR sa budem stretávať raz do týždňa

„Keď som pred sedemnástimi rokmi musel odísť z vtedajšej STV, Miro tam ostal. Keď pred šiestimi rokmi za Jaroslava Rezníka odchádzala moja manželka – lebo musela -, Miro tam ostal. Nech budem robiť čokoľvek, chcem to určite robiť nielen s novinármi, ktorí sú špičkou na Slovensku, ale aj preukázali, že keď idú do morálnej dilemy, tak sa proste neohnú. Ktorí ukázali, že sú odvážni, tak ako moji kolegovia v Markíze,“ uviedol Kovačič v podcaste denníka SME Dobré Ráno.

Tvrdil však, že chce zostať v novinárčine. „Sme v situácii, keď nám viac a viac bude chýbať kritická žurnalistika v reportážach, rozhovoroch, odhaľovanie klamstiev a odkrývanie rozkrádačiek. To je niečo, čo určite chcem robiť. Určite chcem zostať v novinárčine. Uvidíme,“ povedal.

Michal Kovačič dostal od TV Markíza len pred niekoľkými dňami výpoveď. Dôvodom boli spory s vedením. Kovačič tvrdí, že zasahovali do objektivity a slobody redaktorov. Viac ako 100 zamestnancov vstúpilo do štrajkovej pohotovosti, nakoniec sa však samotný štrajk nekonal. Zamestnanci sa vrátili k práci a Kovačič dostal výpoveď – počas posledného Na telo totiž v priamom prenose hovoril o údajnej orbanizácii televízie. Markíza to popiera.

Šimkovičová Čítajte viac Ministerka Šimkovičová zastaví filmy, ktoré sa nepáčia vláde, tvrdí Danko. „Umenie neukradnete,“ reaguje známy herec

Prvé informácie o vzniku nového projektu prezradila Daniela Drtinová, ktorá je spoluzakladateľkou DVTV. „Taktiež už môžem prezradiť, že chystáme nový projekt na Slovensku,” vyjadrila sa pre Českú televíziu Daniela Drtinová. Bližšie informácie zatiaľ nie sú známe, je však pravdepodobné, že v novej televízii by mohli nájsť svoje miesto aj novinári, ktorí boli na očiach verejnosti kvôli sporom v redakciách – či už ide o redaktorov a redaktorky TV Markíza, TV JOJ, TA3 či RTVS.

Nateraz nie je známe, kto bude tvárami novej internetovej televízie okrem bývalého redaktora RTVS Frindta. Dohoda s českou DVTV sa rodila mesiace. Plánujú sa spoliehať na peniaze od divákov a nebyť závislí na sponzoroch. „Chceme poskytovať obsah nezávislý od sponzorov, partnerov, investorov a reklamy. Tak ako česká, aj slovenská online televízia DVTV bude závislá výlučne na podpore divákov, aby sme mohli robiť kvalitnú žurnalistiku, pýtať sa každého rovnako, mať na každého rovnaký meter,“ povedal Frindt v rozhovore pre SME.

© Autorské práva vyhradené

16 debata chyba
Viac na túto tému: #Michal Kovačič #DVTV