Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Z Česka mieri na Slovensko prestížne médium. Stane sa útočiskom pre odídencov z našich televízií?

Prezradila to Daniela Drtinová, ktorý je spoluzakladateľkou DVTV.

01.07.2024 09:41
televízor, televízia, obývačka, ovládač, tv, Foto:
Hlasujte v treťom kole veľkej júlovej ankety.
debata (19)

Česká televízia DVTV sa chystá expandovať na Slovensko. Prezradila to Daniela Drtinová, ktorý je spoluzakladateľkou­ DVTV.

„Taktiež už môžem prezradiť, že chystáme nový projekt na Slovensku,” vyjadrila sa pre Českú televíziu Daniela Drtinová. Bližšie informácie zatiaľ nie sú známe, je však pravdepodobné, že v novej televízii by mohli nájsť svoje miesto aj novinári, ktorí boli na očiach verejnosti kvôli sporom v redakciách – či už ide o redaktorov a redaktorky TV Markíza, TV JOJ, TA3 či RTVS.

Adela Vinczeová Čítajte viac Koniec Adely Vinczeovej na obrazovkách? Moderátorka priznala, že zvažuje odchod

„Dá sa za takýchto podmienok ešte na Slovensku robiť žurnalistika?“, pýtala sa moderátorka na ČT24 ešte v apríli. Naznačila tiež, že na Slovensku by mohlo vzniknúť nové médium. „V novinárskom zákulisí sa objavujú informácie o vzniku nového média. Konkrétny plán je ešte ďaleko,“ uviedla. Je možné, že ide práve o avizovaný slovenskej verzie DVTV.

Na Slovensko sa chystá aj pobočka Rádia Slobodná Európa. Rádio, ktoré je známe svojou históriou boja proti komunistickým režimom, plánuje rozšíriť svoje pôsobenie v strednej Európe.

noviny Čítajte viac Rádio Slobodná Európa zvažuje príchod na Slovensko: Dôvodom je stav našich médií

Rádio Slobodná Európa spustilo svoje vysielanie v Maďarsku v reakcii na rastúce obavy z rozkladu slobody médií pod vedením vlády Viktora Orbána. Tento krok bol prijatý s veľkým záujmom verejnosti a médií, ktoré vnímajú rádio ako dôležitý zdroj nezávislých informácií v čase, keď sú mnohé médiá v Maďarsku pod politickým tlakom. Podobná situácia by sa mohla zopakovať aj u nás.

Rádio Slobodná Európa (plný anglický názov Radio Free Europe/Radio Liberty (RFE/RL)) je rozhlasová organizácia založená Kongresom USA pre šírenie objektívnych informácií v diktátorských režimoch. RFE začala prevádzku v Mníchove dňa 1. mája 1951 v češtine. Prvá veta znela: Volá hlas svobodného Československa, rozhlasová stanice Svobodná Evropa…

© Autorské práva vyhradené

19 debata chyba
Viac na túto tému: #Rádio Slobodná Európa #DVTV