Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Známy je prvý člen nového manažmentu STVR. Bude viesť Slovenský rozhlas

Slovenská televízia a rozhlas pozná prvé meno člena nového manažmentu.

25.06.2024 19:15
debata (27)
Intendant Rádia Slovensko Roman Bomboš. Foto: RTVS
Roman Bomboš Intendant Rádia Slovensko Roman Bomboš.

Dlhoročný moderátor a hudobný redaktor Slovenského rozhlasu Roman Bomboš dnes potvrdil, že bude šéfom rozhlasovej časti novej STVR. Na odovzdávaní cien súťaže CyberGame uviedol, že si prebral poverovacie listiny, informujú Aktuality.

Na čele Slovenského rozhlasu tak nahradí súčasného riaditeľa Ľuboša Černáka, ktorý rozhlas viedol od augusta 2022. Bomboš pôsobil od začiatku minulého roka ako intendant Rádia Slovensko, kde na pozícii nahradil Milana Urbaníka.

RTVS generálny riaditeľ Machaj Čítajte viac Machaj tesne pred odchodom z RTVS: Do politiky sa nechystám, čoskoro predstavím nový projekt

Roman Bomboš pracuje v Slovenskom rozhlase od roku 1995, okrem moderovania a hudobnej dramaturgie sa venuje aj tvorbe scenárov podujatí a televíznych relácií. Je päťnásobným držiteľom ocenenia Hudobný redaktor roka a laureátom ďalších novinárskych cien. Počas svojej takmer tridsaťročnej kariéry pripravil a odmoderoval tisícky programov a podujatí. Od roku 2014 je scenáristom vedomostnej šou Čo ja viem.

TV Markíza, Záhorská Bystrica Čítajte aj Markíza má pre Kovačiča pripravenú výpoveď: Odborári nesúhlasia

Nový zákon o STVR vstúpi do platnosti už 1 júla, ak ho podpíše prezident SR Peter Pellegrini. Účinnosťou zákona zanikne doterajší Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS), novou verejnoprávnou inštitúciou bude Slovenská televízia a rozhlas (STVR). Nový zákon z dielne SNS napríklad predpokladá, že vo funkcii predčasne skončí generálny riaditeľ RTVS aj Rada RTVS.

Do zvolenia prvého generálneho riaditeľa novej STVR bude inštitúciu viesť zástupca vymenovaný podpredsedom parlamentu Petrom Žigom, ktorý parlament vedie namiesto Petra Pellegriniho po zvolení za prezidenta SR. Budúceho riadneho šéfa STVR bude voliť Rada STVR v novom zložení. Bude mať deväť členov so štyrmi nominantmi rezortu kultúry.

© Autorské práva vyhradené

27 debata chyba
Viac na túto tému: #personálne zmeny #Roman Bomboš #STVR