Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Rusko sa rozhodlo blokovať viac ako 80 médií z EÚ: Dve z nich sú slovenské a dve české

Ak EÚ sankcie na ruské médiá zruší, je Moskva svoje terajšie rozhodnutie pripravená prehodnotiť.

25.06.2024 15:35
noviny Foto:
debata (3)

Rusko uviedlo, že v rámci odvetných opatrení bude na svojom území obmedzovať obsah viac ako 80 médií z Európskej únie. Na zozname, ktorý dnes zverejnilo ruské ministerstvo zahraničia, sa nachádza tiež Česká televízia a server Zoznam Správy. Zo slovenských sú to SME a Denník N.

Ruská diplomacia uviedla, že ide o odvetné opatrenie po rozhodnutí Rady EÚ zo 17. mája, ktorým boli v EÚ uložené sankcie na ruskú mediálnu platformu RIA Novosti a ruské listy Izvestija a Rossijskaja gazeta.

Michal Kovačič Čítajte viac Riaditeľ Markízy: S Kovačičom ako s tvárou televízie nepočítame, zneužil vysielací priestor

Ministerstvo vo vyhlásení tvrdí, že Brusel a členské krajiny EÚ sa rozhodli ísť cestou eskalácie a „donútili Moskvu prijať zrkadlové a primerané protiopatrenia“. Ak EÚ sankcie na ruské médiá zruší, je Moskva svoje terajšie rozhodnutie pripravená prehodnotiť.

Medzi ďalšími médiami, ktorých obsah bude Moskva blokovať, je nemecký magazín Der Spiegel, Frankfurter Allgemeine Zeitung, španielsky El País, talianska La Stampa, La Repubblica, francúzsky Le Monde, Libération, ale aj servery s celoúniovou pôsobnosťou Politico či EUobserver.

Celkovo na dnes zverejnenom zozname figuruje 81 médií z viacerých krajín EÚ.

Rada EÚ v polovici mája sankcie na trojicu ruských médií zdôvodnila ich „zásadnou úlohou pri podpore ruskej útočnej vojny proti Ukrajine a pri destabilizácii susedných krajín“. Rusko sa podľa EÚ tiež zapojilo do „systematickej medzinárodnej kampane mediálnej a informačnej manipulácie, zasahovania a hrubého prekrúcania faktov, aby ospravedlnilo a podporilo svoju agresiu voči Ukrajine“.

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #SME #denník n