Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Dráčik konšpiruje o atentáte na Fica: Pustil sa do Šutaja Eštoka, ochranky aj do Kaliňáka

Majiteľ hračkárstva Dráčik konšpiruje už niekoľko rokov. Tentokrát sa pustil do súčasnej vlády.

23.05.2024 00:00
dráčik Foto:

Majiteľ hračkárstva Dráčik si opäť zakonšpiroval. V minulosti hovoril o údajnej škodlivosti očkovania, kritizoval pomoc Ukrajine a kritizoval aj súčasnú opozíciu. Tentokrát sa rozhodol venovať svoj „článok“ vláde Roberta Fica.

Reagoval na minulotýždňový atentát na premiéra Roberta Fica. Nepáči sa mu, že sa ľudia zastávajú členov ochranky a naznačuje, že atentát bol plánovaný dlhšie. „Aký ste mali dôvod a dôkazy tvrdiť, že bol osamotený vlk? Na jednej strane poviete, že nemôžete informovať lebo prebieha vyšetrovanie, a na druhej tvrdíte takúto podstatnú vec. Nemuseli ste hovoriť nič. Čo ste tým sledovali, alebo ten, čo vám to posunul? Amaterizmus, zavádzanie, informačný šum, krytie niečoho a niekoho alebo len vlastného zadku?“ píše.

Noviny, denníky, tlač Čítajte viac Neznámy zlodej sa v noci vlámal do redakcie novín v Bratislave

V ďalších riadkoch písal o údajných manipuláciách počas covidu. Kritizoval aj médiá. „Desať dní pred atentátom som upozorňoval na vytváranie zoznamov nepohodlných ľudí, takzvaných konšpiračných webov, ktorých názory nie sú totožné s vymletou časťou populácie. Pýtal som sa prokuratúry aj vás. Poukazoval som na šikanu a teror zo strany médií,“ píše.

Niekoľko riadkov venoval aj ministrovi vnútra. „Pán Eštok. Zrazu riešite útoky na internete, ale to, že na niekoho už dlhé mesiace poukazujú prstom, šikanujú, neprávom a bez dôkazov ho obviňujú z klamstiev a konšpirácií, pričom oni sami klamú a zavádzajú, vám nevadí? Nie je to nebezpečné? Nedostali ste sa náhodou do vlády aj vďaka pravdám odkrytým na týchto weboch? To je Vaša vďaka? A kde je tu právo a spravodlivosť?“ pí­še.

Mimoriadne kritický je aj voči Kaliňákovi. „Ešte niečo na pána Kaliňáka. Pijete mi krv už dvadsať rokov. Viete, sedieť na dvoch stoličkách sa nedá. Síce ste servilný a akčný spraviť všetko o čo vás premiér požiada, ale podľa mňa svojou láskou k peniazom a nie celkom ideálnou mentálnou výbavou a charakterom, ste spravili vždy viac škody ako osohu,“ píše.

„Atentát na premiéra bolo upozornenie. Ak sa všetko nezačne správne riešiť, tak to našu spoločnosť zabije.A ešte k tomu vrahovi. Mal čas namieriť chladnokrvne na hruď, ale strieľal od pása dole, lebo počítal s tým, že pán Fico môže mať ochrannú vestu. Ak by mu trafil aj ďalšiu, alebo až tri guľky na žalúdok a črevá, tak by to nikto nedal dohromady a premiér by neprežil,“ konšpiruje.

Články píše majiteľ

Na nevhodné texty na webe hračkárstva sme upozorňovali viackrát. K autorstvu článkov prihlásil majiteľ Dráčika Dušan Víglaský, ktorý spoločnosť založil ešte v roku 1991 a doteraz je jej majiteľom. „Články píšem ja, Dušan Víglaský a budem ich písať naďalej. Zdá sa, že vám to nejako nevyhovuje,“ uviedol v príspevku s názvom „Denník Sme a iné médiá klamú“, v ktorom reagoval na medializáciu.

Na články so sporným obsahom zareagovala iniciatíva Konšpirátori.sk, ktorá e-shop zaradila do databázy webových stránok s neserióznym, konšpiračným alebo propagandistickým obsahom. Na zozname sa nachádza 271 webstránok, Dráčik je na 236. mieste a komisia mu udelila skóre 7,1 z 10.

Fico postrelenie prevoz BBX Čítajte viac Po atentáte na Fica nenávisť na sociálnych sieťach stúpla. Väčšina médií vypla komentáre

„Stránka obsahuje konšpiračné teórie a „bludy“, ktoré môžu mať vážnejšie politické, ekonomické, zdravotné dôsledky, bez ich kritického zhodnotenia,“ zdôvodňuje autor posudku dôvody zaradenia e-shopu na zoznam dezinfowebov. Upozorňuje tiež na to, že „články sú umiestnené tak, aby zaujali návštevníkov webu hneď po otvorení stránky. Nie sú podpísané autorom, v niektorých prípadoch majú charakter dezinformácií, v iných zosmiešňujú menšiny, predstaviteľov štátu alebo spochybňujú oficiálne postoje Slovenska k vojenskej agresii Ruska na Ukrajine.“

Projekt Konšpirátori.sk zverejňuje už od roku 2016 zoznam webov, pri ktorých majú členovia komisie pochybnosti o ich dôveryhodnosti a kvalite obsahu. Je určený najmä zadávateľom reklamy, ktorým na týchto weboch neodporúčajú zobrazovať svoju inzerciu, aby nepoškodzovali dobré meno svojej značky. Využíva ho 6 200 zadávateľov reklamy na Slovensku a v Českej republike.

© Autorské práva vyhradené

chyba
Viac na túto tému: #Dráčik #atentát na Roberta Fica