Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Nečakaný koniec na obrazovke. Moderátor politickej relácie po dvoch rokoch končí

Diskusná relácia V politike bude mať nového moderátora.

22.05.2024 15:30
ta3, V politike, Richard Dírer Foto:
Moderátor relácie V politike Richard Dírer v štúdiu Televízie ta3.

Richard Dírer, moderátor diskusnej relácie V politike, ktorú spravodajská televízia ta3 uvádza naživo každú nedeľu pred obedom, po dvoch rokoch na obrazovke končí. „Uplynulá nedeľa bola poslednou, v ktorú som moderoval reláciu V politike. S televíziou ta3 sme sa dohodli na ukončení spolupráce,“ píše na sociálnej sieti.

ta3, logo ta3, Čítajte aj Veľké zmeny v televízii ta3: Po štyroch rokoch odchádza kľúčový človek z vedenia

Podľa jeho slov boli posledné mesiace náročné a potrebuje si „vyvetrať“ hlavu. „Je mi jasné, že mnohí sa budete pýtať „prečo“. Rád by som Vás však požiadal o pochopenie, že si po tých rokoch najskôr potrebujem „vyvetrať“ hlavu, Príprava a moderovanie politických diskusií vždy dali zabrať, no najmä posledné týždne a mesiace boli pre mňa náročné, nielen ale aj vzhľadom na spoločenskú situáciu, ktorá okolo nás panuje,“ uvádza v príspevku.

Ako ďalej píše, nemá namierené do politiky: „Hoci v tejto chvíli netuším, čo budem robiť, v dvoch veciach mám jasno: 1. aby sme predišli konšpiráciám, nemám namierené do politiky 2. v tejto chvíli síce médiá opúšťam, nezávislosť, sloboda médií a slova zostane navždy pre mňa kľúčovou hodnotou, na ktorej som trval, a ktorú som mohol po celý čas V politike vyznávať.“

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Rish Ki (@rishki_ta3)

Dírer sa do ta3 vrátil v apríli 2022 po 11 ročnej pauze, kedysi v ta3 pôsobil ako moderátor a neskôr ako riaditeľ spravodajstva. Pred rokom, v apríli 2023, začal pôsobiť aj na novej funkcii – zastrešoval dramaturgiu spravodajstva a publicistiky a zároveň sa stal dôležitou súčasťou prepojenia vysielania spravodajskej televízie a onlinu. Pred návratom do ta3 pôsobil ako poradca niekdajšieho bratislavského primátora Iva Nesrovnala alebo ako riaditeľ komunikácie Finančnej správy SR.

Diskusná relácia V politike zažila výrazne zmeny už koncom októbra minulého roka. Z relácie odišiel Rastislav Iliev, ktorý ju moderoval dva a pol roka. Na moderátorskom poste sa od apríla 2022 striedal práve s Richardom Dírerom, s ktorým sa stali známymi svojimi obežníkmi, kde na začiatku relácie glosovali najdôležitejšie udalosti týždňa. Iliev uviedol, že sa nezľakol a ani neuteká z boja, len zatúžil po zmene. Tú našiel v novej talkšou s názvom Špeciál s Ilievom, kde hostí hercov, spevákov a stand-up komikov, ale aj iné zaujímavé osobnosti.

Iliev Čítajte viac Iliev z ta3 prvýkrát o svojej novej relácii: Energiu už nechcem míňať na politikov

© Autorské práva vyhradené

chyba
Viac na túto tému: #personálne zmeny #V politike #TV TA3 #politické relácie