Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Neznámy zlodej sa v noci vlámal do redakcie novín v Bratislave

Počas predchádzajúcej noci sa niekto vlámal do ich kancelárií a ukradol peniaze.

22.05.2024 15:09
Noviny, denníky, tlač Foto:
Noviny.
debata

Včera v noci neznámy páchateľ vykradol kancelárie, v ktorých sídli vydavateľstvo a festival BRaK ale aj redakcia časopisu Kapitál. Kapitál je kritický kultúrno-spoločenský mesačník. „Dávame priestor hlasom, ktoré tak často nezaznievajú a ktoré nám v médiách chýbajú – hlasom minoritným, utláčaným, alternatívnym. Nejde nám o pohodlné konštatovania, ale o aktívne skúmanie a prehodnocovanie spoločnosti, v ktorej žijeme,“ píšu o sebe na webe noviny Kapitál.

Počas predchádzajúcej noci sa niekto vlámal do ich kancelárií a ukradol peniaze. „Včera v noci niekto vypáčil bránu do Romerovho domu a vykradol redakciu Kapitálu a kanceláriu festivalu BRaK. Zmizli pokladničky s hotovosťou,“ píše šéfredaktor mesačníku Kapitál Tomáš Hučko na sociálnej sieti.

„Jemne mi behá mráz po chrbte, lebo je možné, že páchateľa som včera videl, keď som si po odovzdávaní Novinárskych cien šiel do redakcie po veci. V rohu dvorčeka Romerovho domu, v absolútnej tme, ležal schúlený muž. Keď som za ním prišiel, tváril sa, že tam opitý zaspal. Odišiel a ja som tomu už neprikladal žiadnu dôležitosť, zamkol som bránu a šiel domov. Ráno sme našli kancelárie vykradnuté. Asi to teda dopadlo ešte pomerne dobre, prišli sme síce o nejaké peniaze, ale asi lepšie ako keby ma bol v tej tme napadol páčidlom,“ píše Tomáš Hučko.

„Chcem tým len povedať – ak by ste vedeli o podobných prípadoch v okolí, dajte vedieť, odovzdáme informácie polícii. A dávajte si na seba pozor,“ píše. K vlámaniu sa do spoločnej kancelárie došlo len týždeň pred začiatkom Bratislavského knižného festivalu (BRaK).

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Kapitál #BRak