Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Atentát na Fica: Blaha obviňuje liberálnych politikov a novinárov, Danko avizuje zmeny v médiách

Premiér Robert Fico bol na výjazdovom rokovaní vlády postrelený.

15.05.2024 16:50
Ako vystrelili na premiéra Fica
Video
Postrelenie premiéra Roberta Fica
Video

Premiér Robert Fico bol na výjazdovom rokovaní vlády postrelený. Momentálne by ho mali operovať v Banskej Bystrici, kde ho previezli vrtuľníkom. Krátko po tom, čo médiá zaplavila správa o atentáte na predsedu vlády, začali niektorí politici z tohto činu obviňovať opozičných politikov a médiá. Predseda SNS Andrej Danko vyhlásil, že pre SNS atentátom na Roberta Fica začína politická vojna. Povedal, že budú nasledovať zmeny vo vzťahu k médiám aj politikom bývalej vlády a že sa nebudú pri plánovaných zmenách „okúňať“.

Robert Fico, streľba, Handlová Čítajte aj VIDEO z atentátu na Fica: „Robo, poď sem,“ kričal útočník. Premiéra operovali hodiny, podľa Tarabu operácia dopadla dobre

„Chcem povedať opozícii, nech zalezú, nech rešpektujú výsledky volieb,“ povedal Danko. Postrelenie Fica dáva za vinu novinárom. „Stále sa mi nechce veriť tomu, že by v spoločnosti bol niekto ochotný prekročiť takéto hranice. Pre mňa je zrejmé, že je to výsledok spoločenského konfliktu, a to musí skončiť,“ vyhlásil Danko. „Pán Šimečka nech ide do Denníka N. Nech tam ide medzi tých ľudí, ktorí toto spôsobili. … Ja verím, že aj s novým prezidentom Petrom Pellegrinim a Robertom Ficom urobíme zákonné zmeny, tak ako v RTVS. To vám garantujem“.

Zuzana Čaputová Čítajte aj Politici sú po útoku na Fica šokovaní. Čaputová: Brutálny akt. Čin odsúdili aj Biden, Putin a Zelenskyj

Podobné vyjadrenie mal aj podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha. „Chcem vyjadriť ťažké znechutenie nad tým, čo ste tu vy páchali,“ povedal Blaha. Tvrdí, že je to výsledok štvania opozície a liberálnych médií. „Kvôli vašej nenávisti dnes bojuje o život, povedal Blaha. "Roky ste živili strašidelnú nenávisť, tú vinu, ktorú progresívci nesú, ktorú nesú všetky liberálne médiá, nikdy nezmyjú,“ povedal.

Blaha a Danko vinia médiá a opozíciu a avizujú zmeny. Líder SNS hovorí o politickej vojne
Video

Fico je v ohrození života

Premiér Robert Fico (Smer-SD) je po streľbe v Handlovej v život ohrozujúcom stave. Prevážajú ho vrtuľníkom do Banskej Bystrice. Informuje o tom profil predsedu vlády na sociálnej sieti. Orgány činné v trestnom konaní (OČTK) budú nekompromisne reagovať na streľbu na premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Vykonajú všetky úkony, aby bol páchateľ nekompromisne a spravodlivo potrestaný.

svedkovia, Handlová, streľba Fico Čítajte aj Svedkovia: On na neho kričal, aby šiel bližšie, on ho normálne nalákal k sebe a vytiahol pištoľ

Na sociálnej sieti to uviedol generálny prokurátor Maroš Žilinka. Útok na premiéra považuje za neakceptovateľný. „Je to vyvrcholenie tých nálad, ktoré sú v spoločnosti živené. Je to prejav nenávisti, prejav útoku nielen na človeka, ale ako na predsedu vlády, aj ako útok na samotnú podstatu štátnosti,“ povedal Žilinka. Predsedovi vlády praje skoré uzdravenie. Progresívne Slovensko zrušilo po útoku na premiéra dnešné zhromaždenie na podporu RTVS.

Atentát na Roberta Fica Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
Po rokovaní vlády v Handlovej (15. 5. 2024)...

© Autorské práva vyhradené

chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #atentát na Roberta Fica