Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Mediálna výchova v rukách Lukáša Machalu? Šimkovičová má rozbiehať nový projekt

Vedením tohto projektu je údajne poverený Lukáš Machala, ktorý je známy svojimi konšpiračnými názormi týkajúcimi sa plochej Zeme.

15.05.2024 00:00
Šimkovičová Foto: ,
Martina Šimkovičová na pôde parlamentu počas svojho odvolávania.
debata (9)

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová podľa informácií Hospodárskych novín pripravuje nový projekt zameraný na mediálnu výchovu pre žiakov základných a stredných škôl.

Vedením tohto projektu je údajne poverený Lukáš Machala, ktorý je známy svojimi konšpiračnými názormi týkajúcimi sa plochej Zeme.

noviny, Čítajte viac Ako sa šíri povedomie o ťažkých témach? Fungujú osobné príbehy, politici zlyhali

Cieľom ministerstva je posilniť kompetencie žiakov v oblasti mediálnej komunikácie a jej vplyvu na spoločnosť. Šimkovičová sa tak chce snažiť podporiť kritické myslenie a schopnosť individuálneho zhodnotenia informácií aj v „kontexte tlaku masmédií“. Cieľom projektu má byť zlepšenie povedomia žiakov o „masovokomuni­kačných prostriedkoch a ich dosahoch na každodenný život človeka“.

Do projektu by mohla byť zapojená aj Petra Bačinská, známa tiež na sociálnej sieti pod menom Petra Demková. Bačinská sa v minulosti verejne vyjadrovala k rôznym kontroverzným témam, vrátane ruského propagandistického obsahu a konšpiračných teórií o pandémii a očkovaní. Aktuálny termín zavedenia mediálnej výchovy do školských osnov zatiaľ nie je známy.

Ministerstvo školstva ani kultúry možnú výučbu detí zatiaľ nekomentovalo.

© Autorské práva vyhradené

9 debata chyba
Viac na túto tému: #Ministerstvo kultúry #Martina Šimkovičová