Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Televízia Markíza má nového riaditeľa. Zmena na najvyššom poste nastáva po desiatich rokoch

Od 1. septembra Matthiasa Setteleho vystriedal na čele televízie Peter Gažík.

01.09.2023 00:00
Peter Gažík Foto:
Novým generálnym riaditeľom a televízie Markíza sa stal od 1. septembra 2023 Peter Gažík.
debata (3)

Na čele skupiny Markíza nastávajú po desiatich rokoch veľké zmeny. Na post generálneho riaditeľa nastupuje Peter Gažík, ktorý tak po desiatich rokoch nahradí na čele najsledovanejšej slovenskej televízie Matthiasa Setteleho.

Peter Gažík naposledy pôsobil ako generálny riaditeľ telekomunikačného operátora Yettel Hungary, túto funkciu zastával od januára 2021. Predtým šesť rokov viedol telekomunikačného operátora O2 Slovakia ako jeho generálny riaditeľ. V televízii Markíza pôsobil ešte v roku v roku 2004, keď začínal ako zahraničný spravodajca. Postu generálneho riaditeľa televízie Markíza sa ujme dnes, 1. septembra 2023.

Matthias Settele Čítajte rozhovor Šéf televízie Markíza: Za úspechom stojí jeden tím, jedna vášeň. Ja som bol len dirigentom veľkého orchestra

Matthias Settele viedol Markízu od 1. októbra 2013 do 31. augusta 2023 a bol najdlhšie pôsobiacim generálnym riaditeľom. V televízii zotrvá ako konateľ do 31. októbra 2023, aby bola zabezpečená kontinuita riadenia a plynulý prechod všetkých zodpovedností, aj naďalej bude členom redakčnej rady CME.

„Som vďačný za čas strávený s úžasným tímom TV Markíza. Po desiatich rokoch som sa však rozhodol odovzdať zodpovednosť novému manažérovi a pokračovať v projektoch mojej vlastnej poradenskej činnosti. Spoločne sme toho dosiahli naozaj veľa, vďaka čomu sa TV Markíza stala vedúcou televíznou skupinou a prevádzkovateľom najlepšej lokálnej streamovacej platformy. Teraz nastal čas, aby som sa posunul ďalej,“ uviedol Settele.

Peter Gažík a Matthias Settele. Foto: TV Markíza
Peter Gažík, Matthias Settele, Peter Gažík a Matthias Settele.

Skupina Markíza okrem samotnej televízie Markíza prevádzkuje aj stanice Doma (od roku 2009), Dajto (2012), Markíza International (2016) a Krimi (2022). V roku 2024 plánuje odštartovať ďalšiu stanicu.

V online prostredí prevádzkuje televízny portál Markiza.sk, spravodajský portál TVnoviny.sk a streamovaciu službu Voyo. Jej portfólio dopĺňajú tiež mobilné aplikácie a hybridná televízia – HbbTV. Obchodne zastupuje aj českú televíziu Nova International a športové stanice Nova Sport 3 SK a Nova Sport 4 SK.

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #personálne zmeny #TV Markíza #Matthias Settele #Peter Gažík