Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Matovič: Neprestanem kritizovať novinárov, Pellegrinimu a Cigánikovej robia kampaň a PR

Na tlačovej konferencii OĽaNO sa terčom Igora Matoviča opäť stali novinári.

15.03.2023 18:30
Igor Matovič Foto: ,
Líder OĽaNO Igor Matovič
debata (4)

Igor Matovič dnes usporiadal tlačovú konferenciu na tému: Pravý demokrat ľudí s mafiou nezradí. Nalejme si čistého vína. Zúčastnili sa jej aj Michal Šipoš a ďalší poslanci OĽaNO. Líder hnutia hovoril o novej strane Eduarda Hegera a slovách ministra Rastislava Káčera o povolebnej spolupráci s Hlasom-SD. Ak ju strana Demokrati pripúšťa, je podľa Matoviča pre hnutie OĽaNO politický nepriateľ.

VIDEO: Ďakujem, pán Matovič. Mladík ho ale asi nepotešil
Video

„Pre naše hnutie neexistuje zásadnejšia otázka o tom, ako sa ku ktorej strane postaviť. Ak niekto povie, že pripúšťa spoluprácu s mafiou po voľbách, sú na druhom brehu a sú naši politickí nepriatelia,“ vyhlásil s tým, že spoluprácu s Hlasom považuje za kolaboráciu s mafiou.

Renáta Názlerová Čítajte aj Bratislavský kraj ma dlhodobo šikanoval a diskriminoval, hovorí po vyhadzove bývalá tvár Jojky

„Je nám veľmi ľúto, že aj mnohé médiá sa snažia očisťovať skorumpovaného politika Petra Pellegriniho, ktorý 19 rokov verne slúžil mafii a mal z toho osobný prospech ako Robert Fico,“ povedal a opäť položil rečnícku otázku, či sú demokratické strany a novinári hlúpi alebo ich za to niekto platí, keď „hovoria, že Hlas je vlastne v poriadku“ a „legitimizujú stranu, ktorá má na prstoch krv Jána a Martiny“.

SR SIAF letecké dni otvorenie BAX Čítajte aj Kým sa politici vadia o slovenských Migoch pre Ukrajinu, tak už poslúžili inému účelu: Objavili sa v americkom seriáli

Pri otázkach novinárov sa spustila prestrelka medzi Matovičom a novinárkou Markízy Gabrielou Kajtárovou, ktorá sa ohradila sa voči tvrdeniam, že „nejakí“ novinári legitimizujú Hlas a ešte to robia za peniaze, lebo to nie je pravda.

„Budem to hovoriť, aj keď ste ma k vyzvali, aby som to nehovoril,“ zareagoval Matovič a dodal, že to bude tvrdiť dovtedy, kým si novinári budú medzi sebou držať takých, ktorí si vymýšľajú a manipulujú s pravdou. Ako príklad plateného novinára uviedol starší prípad novinárky Martiny Ruttkayovej, na ktorý on sám upozornil, že bola platená Mariánom Kočnerom. „Nehovorím o všetkých novinároch. Hovorím o tých, ktorí legitimizujú Hlas a legitimizujú mafiu,“ dodal.

VIDEO: Matovič bez ochranky: Keď niekto ma zastreliť chce…
Video

Ako ďalší príklad uviedol článok v Plus jeden deň o jeho diskusii v Michalovciach. „Že nás tam vypískali, čo sú bludy a presný opak toho, ako to bolo. Keď niekto takéto klamstvo šíri, je legitímne si dať otázku, či to robí na príkaz šéfredaktora, ktorý to urobil na príkaz majiteľa tých médií,“ pokračoval s tým, že denník je vo vlastníctve Penty, teda Jaroslava Haščáka.

„Pozrite si médiá Plus jeden deň a Plus 7 dní, komu robia kampaň a komu robia PR. O kom napríklad napíšu: „Viete, čo si dnes obliekla jedna z najkrajších poslankýň v parlamente?“. Pozeral som, že aká sexbomba to bude a bác! Cigániková,“ pobavene skonštatoval Matovič a dodal, že je to dôkaz, že médium „slúži Pente, a tá jej to vracia takýmito PR službičkami, že najkrajšia poslankyňa parlamentu“.

top tv programy február Čítajte aj Klamstvo, Einstein, Dunaj alebo Nemocnica? Diváci rozhodli, že rebríček ovládli...

Matovič novinárov kritizoval už mnohokrát. Napríklad ako sa dá novinár kúpiť za 500 eur, nevyberaným spôsobom útočil na komentátora Arpáda Soltésza alebo šéfredaktora Denníka N Matúša Kostolného.

Podľa Matoviča sú novinári, ktorí pravdu hľadajú a tí, ktorí svoju „pravdu“ vytvárajú. Tí druhí podľa neho za posledné tri roky páchajú na dôvere ľudí v klasické médiá mimoriadne škody, pretože čitatelia odchádzajú k alternatívnym médiám, veria hoaxom a konšpiráciám, čo je základom úspechu vzkriesenia Fica a Pellegriniho.

© Autorské práva vyhradené

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Igor Matovič #útoky voči médiám