Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Netflixu už obývačka a televízor nestačí. Začne testovať nový zážitkový fenomén

Divákom chce priniesť svoje seriálové hity neočakávaným spôsobom.

09.07.2024 00:00
Netflix House Foto:
Netflix House
debata

Streamovací gigant Netflix sa rozhodol rozšíriť svoje pôsobenie a z online prostredia sa etablovať aj vo svete offline zábavy. Budúci rok plánuje otvoriť dva unikátne zábavné domy v Spojených štátoch pod názvom Netflix House.

Tieto nové centrá zábavy majú ponúknuť jedinečné zážitky inšpirované populárnymi seriálovými hitmi ako sú Bridgerton, Stranger Things, Squid Game a Money Heist (La casa de papel).

rod draka, hra o tróny, Čítajte aj Nič väčšie na televíznych obrazovkách sa ešte neudialo: Hra o tróny predvedie gigantický zážitok

Čo ponúkne Netflix House?

Netflix House nebude len bežným zábavným centrom. Spoločnosť ho popisuje ako centrum zábavy, kde sa návštevníci môžu úplne inak ponoriť do sveta svojich obľúbených seriálov. Každý zábavný dom bude vybavený tematickými obchodmi, unikátnou gastro zónou s a stále novými experimentálnymi aktivitami.

„V Netflix House si budete môcť vychutnať pravidelne aktualizované pohlcujúce zážitky, dopriať si nákupnú terapiu a ochutnať – doslova – svoje obľúbené seriály a filmy Netflixu prostredníctvom jedinečných ponúk jedál a nápojov,“ hovorí Marian Lee, marketingový riaditeľ Netflixu. "Spustili sme už viac ako 50 zážitkov v 25 mestách a Netflix House predstavuje ďalšiu generáciu našej charakteristickej ponuky. Miesta budú oživovať naše milované príbehy novými, neustále sa meniacimi a neočakávanými spôsobmi,“ dodáva.

Zážitky ako z filmu

Návštevníci sa môžu tešiť na rad aktivít, ktoré ich prenesú priamo do deja ich obľúbených seriálov. Budú mať možnosť tancovať valčík na orchestrálnu cover verziu pesničky od Taylor Swift v prostredí inšpirovanom seriálom Bridgerton alebo prejsť sa okolo repliky skleneného mosta zo seriálu Squid Game. Po týchto zážitkoch budú môcť minúť ďalšie peniaze a zakúpiť si tematické suveníry, ako sú napríklad tričká s motívmi zo seriálu Stranger Things.

J. K. Rowlingová Čítajte aj Nový seriál o Harrym Potterovi prekoná očakávania, tvrdí J.K. Rowlingová. Prezradila prvé mená

Inšpirácia Disney

Plány Netflixu čiastočne pripomínajú zábavné parky spoločnosti Disney. Na rozdiel od Disney, ktorý svoje atrakcie umiestňuje do samostatných parkov, sa Netflix sústredí na rekonštrukciu bývalých najobľúbenejších nákupných centier v Dallase a Pensylvánii. Tieto budovy budú premenené na centrá plné zážitkov a zábavy. Otvorené by mali byť v roku 2025.

Netflix House predstavuje nový a inovatívny spôsob, ako priblížiť obsah populárnych seriálov ich fanúšikom a ponúknuť im nezabudnuteľné zážitky. Tento krok môže byť začiatkom novej éry zábavy, kde sa online a offline svety prelínajú, a pre spoločnosť tak vytvoriť nový zdroj príjmov.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #netflix #Netflix House