Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Bývalý erotický salón v Sade J. Kráľa hľadá nájomcu. Bratislava vyhlásila verejnú súťaž

Objekt má opäť slúžiť všetkým návštevníkom parku.

24.09.2023 06:00
Sad Janka Kráľa, gastroprevádzka Foto:
Bývalý nočný klub sa čoskoro zmení na gastroprevádzku.
debata (4)
Voľby 2023, TV Markíza Čítajte aj Víkendové politické diskusie: V politike s novým moderátorom, v Na telo veľká predvolebná debata

Bývalý erotický salón v Sade Janka Kráľa v bratislavskej Petržalke nahradí nový objekt gastroprevádzky, ktorý hľadá nájomcu. Bratislavská spoločnosť pre správu majetku ako vlastník objektu vyhlásila verejnú obchodnú súťaž. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 13. októbra. Informuje o tom hlavné mesto na sociálnej sieti.

„Chceme, aby vznikla moderná, vizuálne atraktívna a zároveň dostupná gastroprevádzka pre všetkých Bratislavčanov,“ zdôrazňuje magistrát s tým, že tam nebudú chýbať ani bezbariérové toalety a v mini amfiteátri pred budovou aj zázemie pre Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS).

Cinema City, megaplex, VIP Čítajte aj Na Slovensku sa otvára prvý megaplex. Zážitok z návštevy kina posúva na vyššiu úroveň

Koncept rodinného bistra

Podľa podmienok súťaže by sa mal koncept gastroprevádzky odvíjať od konceptu rodinného bistra alebo reštaurácie ponúkajúceho jedlá z lokálnych a sezónnych surovín. Ponuka by sa počas dňa mala prispôsobovať dopytu návštevníkov.

Počas dopoludňajších a poobedných hodín by mala poskytovať gastronómiu pre rodiny s deťmi a seniorov, ktorí sú v danom čase hlavnými návštevníkmi parku. V podvečerných a večerných hodinách by sa mala premeniť na reštauráciu. Zároveň by mala ponúkať kávu, cukrárenské či iné výrobky.

V prípade záujmu by sa mali dať v budúcnosti priestory prenajímať i na súkromné akcie, ako sú semináre, oslavy či kultúrne vernisáže.

Sad Janka Kráľa Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Veža kostola v Sade Janka Kráľa.

Podmienky súťaže

Podmienkou na pripustenie do súťaže je účasť na obhliadke priestorov. Uskutočniť sa má 3. októbra. Návrhy bude možné posielať do 13. októbra. Víťaz by mal byť známy na prelome októbra a novembra. Nájomná zmluva by sa mala uzatvoriť na dobu určitú, a to štyri roky, s možnosťou predĺženia o ďalšie tri roky so súhlasom prenajímateľa.

Stavba od tímu architektov pod vedením Ferdinanda Končeka z roku 1982 pôvodne slúžila všetkým návštevníkom parku. Bola tam prevádzka s občerstvením i zázemie pre pracovníkov údržby a správy parku. V roku 1995 sa objekt dostal do súkromného vlastníctva. Kúpu budovy schválili v marci 2021 bratislavskí poslanci, radnica sa s majiteľmi dohodla na cene 1,4 milióna eur bez DPH. K prevodu prišlo počas leta. Rekonštrukcia zanedbanej budovy sa začala v roku 2022. Náklady majú dosiahnuť 860-tisíc eur bez DPH.

© Autorské práva vyhradené

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Sad Janka Kráľa